حماس، اسرائیل را تهدید کرد/  به سمت توقف مذاکرات می‌رویم اگر..

یک منبع مقاومت فلسطین با اشاره به اینکه صهیونیست‌ها نمی‌توانند با تهدید برای حمله به رفح، حماس را در مذاکرات تحت فشار بگذارند تاکید کرد که در سایه تحرکات اشغالگران برای حمله کامل یا جزئی به رفح، ممکن است حماس به سمت توقف مذاکرات حرکت کند.

بعد از تشدید تحرکات صهیونیست‌ها برای حمله به رفح و اخباری که درباره دستور ارتش رژیم اشغالگر برای تخلیه شرق این منطقه منتشر شده است یک منبع وابسته به مقاومت فلسطین اعلام کرد: در سایه حوادث اخیر که در آن نیروهای اشغالگر تهدید به حمله کامل یا جزئی به رفح می‌کنند ممکن است جنبش حماس برای توقف مذاکرات جاری ( مذاکراتی که درباره آتش بس و تبادل اسرا در قاهره برگزار می‌شود) اقدام کند.

خبر مرتبط
فوری/ خبر مهم حماس درباره دستیابی به توافق مشخص+ جزئیات

یکی از مقامات ارشد جنبش حماس از دستیابی به فرمول یک توافق مشخص در مذاکرات خبر داد.

این منبع در گفتگو با المیادین اظهار داشت که حماس تاکید دارد تهدیدات صهیونیست‌ها برای حمله به رفح به هیچ وجه نمی‌تواند این جنبش را در روند مذاکرات (برای امتیاز دادن) تحت فشار قرار دهد.

پیشتر «اسامه حمدان» از رهبران جنبش حماس در مصاحبه با شبکه المنار لبنان اعلام کرد که حمله زمینی به رفح موجب توقف مذاکرات خواهد شد؛ زیرا مقاومت زیر آتش مذاکره نمی‌کند. دشمن می‌خواهد با عملیات علیه رفح از همه باج‌گیری کند اما در صورت حمله زمینی دشمن اشغالگر به رفح، مقاومت اقداماتی میدانی مدنظر خواهد داشت.

گروه‌های فلسطینی هم در بیانیه‌ای به این منظور اعلام کردند که هرگز در برابر تحرکات متجاوزانه دشمن ساکت نخواهند ماند و همه گزینه‌ها پیشِ‌روی آنهاست.

این گروه‌ها با هشدار درباره پیامدهای فاجعه‌بار انسانی هرگونه تجاوز زمینی رژیم اشغالگر به رفح که می‌تواند منجر به جنایت‌های شنیع دیگری علیه غیرنظامیان فلسطینی شود تأکید کردند که دولت آمریکا و جامعه غربی مسئول کامل هرگونه تجاوز زمینی اسرائیل به شهر رفح هستند. اما مقاومت برای هرگونه سناریویی در تجاوزات مستمر رژیم اشغالگر به نوار غزه از جمله تهدید برای حمله زمینی به رفح در جنوب غزه آماده است.

«موسی ابومرزوق» رئیس دفتر روابط بین‌الملل حماس هم دیشب درباره تهدیدات مقامات صهیونیست برای حمله به رفح گفت که اشغالگران از ورود به رفح می‌ترسند، زیرا این یک رسوایی برای آنها خواهد بود و تنها نتیجه‌ای که نصیبشان می‌شود شکست است.

در سایه تداوم تهدیدات مقامات صهیونیست برای حمله به رفح در جنوبی‌ترین نقطه نوار غزه، رادیو ارتش رژیم اشغالگر امروز اعلام کرد که ارتش این رژیم تخلیه حومه شرقی منطقه رفح را آغاز کرده است.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که از ساکنان شهر رفح در منطقه شرقی آن می‌خواهیم فوراً آنجا را تخلیه کنند و به سمت منطقه المواصی بروند.

رادیو ارتش رژیم اشغالگر همچنین از گفتگوی یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم اشغالگر با آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا درباره تخلیه رفح خبر داد.

همچنین رسانه‌های عبری گزارش دادند که بزالل اسموتریج وزیر دارایی این رژیم گفته است که تاخیر در ورود ارتش اسرائیل به رفح به این رژیم و اهداف جنگی آن آسیب می‌زند و همچنین فرصت بازگرداندن گروگان‌ها (اسرای صهیونیستی در غزه) را بین می‌برد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.