فوری/ انگلیس تحریم‌های جدید علیه اسرائیل اعمال کرد

در بیانیه وزارت امور خارجه انگلیس که یک نسخه آن روز جاری در تارنمای دولت این کشور منتشر شد، آمده است که تحریم‌های جدید، دو گروه اسرائیلی حامی خشونت و چهار ناقض حقوق بشر در کرانه باختری را شامل می‌شود.

این بیانیه می‌افزاید که خشونت شهرک نشینان اسرائیلی در کرانه باختری در حد بی‌سابقه‌ای افزایش یافته است.

طبق بیانیه وزارت امور خارجه انگلیس، گروه هیلتاپ یوث که به فهرست تحریم‌ها اضافه شده است، یک جنبش تندرو ناسیونالیست اسرائیلی است که پایگاه‌های غیرقانونی شهرک نشینان را در سراسر کرانه باختری با مأموریت بیرون راندن همه فلسطینی ها از سرزمین های اشغالی ایجاد می کند.

گروه لهاوا نیز به دلیل تسهیل، تحریک و ترویج خشونت علیه جوامع عرب و فلسطین تحریم شده است.

نوام فدرمن، نریا بن پازی، ادن لوی، الیشا یرد هم بر اساس بیانیه وزارت امور خارجه انگلیس از جمله عناصر افراطی اسرائیلی هستند که به فهرست تحریم‌ها اضافه شده‌اند.

طبق این بیانیه دارایی های افراد و گروه‌های تحریم شده در این کشور مسدود و شرکت ها و شهروندان انگلیسی از مراوده مالی با آنان ممنوع شدند. همچنین اشخاص حقیقی تحریم شده حق سفر به انگلیس را نداشته و ورود یا گذر آنها به این کشور ممنوع است.

دیوید کامرون وزیر امور خارجه انگلیس در همین پیوند گفت: شهرک نشینان افراطی، امنیت و ثبات را تضعیف کرده و چشم انداز صلح را تهدید می‌کنند. تحریم های جدید دو گروه را که حملات (علیه فلسطینی‌ها) را هدایت می کنند و چهار نفر را که مستقیماً مسئول خشونت فاحش علیه غیرنظامیان فلسطینی هستند، هدف قرار می دهد.

وی هشدار داد: مقامات اسراییلی باید کسانی را که مسئول این اقدامات هستند، سرکوب کنند. بریتانیا در صورت نیاز از انجام اقدامات بیشتر، از جمله تحریم های بیشتر، تردید نخواهد کرد.

انگلیس بهمن‌ماه گذشته نیز چهار شهرک‌نشین افراطی رژیم صهیونیستی را به دلیل نقض حقوق بشر تحریم کرد و هشدار داد که در صورت عدم توقف خشونت‌ها در کرانه باختری، تحریم‌های بیشتری را در نظر خواهد گرفت.

به گزارش ایرنا، درحالی که تمرکز جامعه جهانی روی بحران انسانی در غزه متمرکز است اما تداوم خشونت‌ها و کشتار فلسطینیان در کرانه باختری، به نگرانی‌های غرب درباره گسترش دامنه جنگ و تشدید درگیری‌ها دامن زده است.

بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، حملات شهرک‌نشینان علیه مردم بی‌دفاع و مظلوم فلسطین در کرانه باختری، از آغاز جنگ غزه دوبرابر شده است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.