سریال ادامه‌دار تنش‌های کابینه اسرائیل/ انتصاب جدید و غوغای تازه

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی پنج‌شنبه شب اعلام کرد که رئیس جدید سرویس اطلاعات نظامی و فرمانده بخش مرکزی ارتش این رژیم تعیین شدند.

طبق گزارش شبکه الجزیره، در پی این انتصاب‌های جدید «ایتامار بن گویر» وزیر تندرو امنیت داخلی رژیم صهیونیستی گفت: «یوآو گالانت» وزیر جنگ یکی از مسئولین شکست هفتم اکتبر است و صلاحیت تایید انتصاب ژنرال‌ها و فرمانده‌ها را ندارد.

خبر مرتبط
ستون کابینه نتانیاهو در حال فروپاشی است/ اختلافاتی که از درون باعث شکاف شد

اختلافات شدیدی در هفته های اخیر میان مقامات ارشد دستگاههای نظامی اسرائیل و در رأس آنها یوآو گالانت وزیر جنگ و هرتزی هالیوی رئیس ستاد مشترک این رژیم با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اشغالگر بر سر جنگ در غزه به وجود آمده است.

بن گویر افزود: از نتانیاهو می‌خواهم که گالانت را از سمت خود برکنار کند، زیرا او شایسته ادامه کار خود به عنوان وزیر جنگ نیست.

پیش از این نیز روزنامه «یدیعوت آحارونوت» از اختلافات شدید میان فرماندهان امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی و نخست‌وزیر این رژیم پرده برداشته بودند.

خبر مرتبط
دردسر جدید کابینه نتانیاهو/ اعتراض به قانون «سربازی» در تل‌آویو+ فیلم

منابع رسانه‌ای عصر امروز (پنج‌شنبه) از تظاهرات یهودیان «حریدی» علیه برنامه کابینه اسرائیل برای تصویب قانون سربازی خبر دادند.

مقاومت فلسطین به رهبری حماس در سپیده‌دم هفتم اکتبر عملیات منحصر به فردی را با حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» آغاز کرد و ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفت. کارشناسان این عملیات را یک شکست راهبردی برای رژیم صهیونیستی و ارتش «افسانه‌ای» ادعایی آن ارزیابی می‌کنند.

خبر مرتبط
درگیری لاپید با کابینه نتانیاهو/ قیمت محصولات غذایی سرسام آور شد/طبقه متوسط ​​اسرائیل در حال فروپاشی است

رهبر اپوزیسیون رژیم اشغالگر گفت اگر دولت کنونی برکنار نشود، قیمت‌ها همچنان افزایش می‌یابد.

عملیات «طوفان الاقصی» مقاومت فلسطین در کنار دستاوردهای نظامی، منجر به نمایان شدن کوه یخ اختلافات سیاسی میان مقامات رژیم صهیونیستی شده است؛ طوری که کمتر روزی را می‌توان دید که صهیونیست‌ها به یکدیگر نمی‌تازند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.