به مناسبت روز جهانی آزادی مطبوعات؛ تعداد خبرنگاران شهید در غزه اعلام شد

مرکز اطلاع رسانی دولتی در غزه تأکید کرد: در همین مدت، بیش از ۷۰ روزنامه نگار در غزه زخمی و بیش از ۲۰ روزنامه نگار بازداشت شده اند.

این مرکز اطلاع رسانی در غزه به مناسبت روز جهانی آزادی مطبوعات، بار دیگر مسئولیت های جامعه جهانی در زمینه احترام به آزادی ها و فراهم کردن حقوق فعالان رسانه و روزنامه نگاران را یادآور شد و سکوت و ناتوانی جامعه جهانی در زمینه دفاع از روزنامه نگاران فلسطینی که به دست ارتش اشغالگر به شهادت می‌رسند را غیر منطقی خواند.

خبر مرتبط
جنگ غزه تاکنون جان چند خبرنگار را گرفته است؟

یک خبرنگار فلسطینی دیگر در حملات اسرائیل به رفح به شهادت رسید.

مرکز اطلاع رسانی دولتی در نوار غزه با محکوم کردن جنایات و کشتار روزنامه نگاران در سراسر خاک فلسطین به ویژه نوار غزه را به شدت محکوم کرد و خواستار افشای جنایات این رژیم علیه فلسطینی ها و مقدسات و اسرای قهرمان آنها در زندان های اشغالگران شد.

این مرکز دولتی در نوار غزه، رژیم اشغالگر را مسئول کلیه جنایات علیه روزنامه نگاران و خبرنگاران فلسطینی و کشتار و نسل‌کشی آنها دانست و تأکید کرد: آمریکا نیز به دلیل حمایت از رژیم اشغالگر و ارسال سلاح و مهم برای این رژیم و حمایت نامحدودش از آن در همه زمینه ها در این زمینه مسئول است.

خبر مرتبط
حمله اسرائیل به خبرنگاران در غزه/ سه خبرنگار زخمی شدند

اسرائیل مجددا به جمعی از خبرنگاران در غزه حمله کرد.

مرکز اطلاع رسانی نوار غزه از سازمان ها و نهادهای مرتبط با فعالیت رسانه ای خواست جنایات رژیم اشغالگر علیه روزنامه نگاران و خبرنگاران فلسطینی در سراسر سرزمین های اشغالی را پوشش دهند.

خبر مرتبط
افزایش تعداد خبرنگاران کشته شده در غزه/ درخواست برای افزایش فشارها بر اسرائیل

سازمان خبرنگاران بدون مرز آمار خبرنگاران کشته شده در غزه را ۱۴۰ نفر اعلام کرد.

این مرکز اطلاع رسانی در نوار غزه در پایان خواستار حمایت جامعه جهانی از روزنامه نگاران فلسطینی و تحت فشار قرار دادن رژیم اشغالگر برای توقف نسل کشی و کشتار آنها و همچنین غیرنظامیان فلسطینی اعم از زنان و کودکان شد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.