تلگرام ربات‌های جاسوسی این کشور را مسدود کرد!

این سازمان در بیانیه‌ای که در تلگرام منتشر شد، اعلام کرد امروز، مدیریت پلتفرم تلگرام در اقدامی غیرمنطقی تعدادی از ربات‌های رسمی مخالف تجاوز نظامی روسیه به اوکراین از جمله ربات اصلی اطلاعاتی را مسدود کرد. در این بیانیه قید شد: با وجود مسدود شدن ربات ما، اطلاعات شخصی شما امن است.

خبر مرتبط
مراقب حمله هکری تلگرام باشید!

آسیب پذیری بحرانی روز صفر در تلگرام منجر به اجرای کد از راه دور می شود و هر لحظه ممکن است کانال و یا گروه های تلگرامی در اختیار خود را از دست بدهید!

ربات یک برنامه نرم افزاری است که می‌تواند با دنبال کردن دستورالعمل‌های داده شده، به تنهایی اجرا شود و برای انجام وظایف خاصی برنامه‌ریزی شده است که می‌تواند شامل تقلید مکالمه با افراد یا جمع آوری محتوا باشد.

اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام که در دبی مستقر است، یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های شبکه اجتماعی است که توسط پاول دوروف، کارآفرین روسی راه اندازی شده است. وی پس از این که حاضر نشد با درخواست دولت روسیه برای مسدود کردن گروه‌های مخالف در یک شبکه اجتماعی دیگری که فروخته است، موافقت کند، در سال ۲۰۱۴ مجبور شد روسیه را ترک کند.

تلگرام پس از آغاز حمله نظامی روسیه به اوکراین در سال ۲۰۲۲، به ابزاری حیاتی برای هر دو طرف و محل ارسال و دسترسی به اطلاعات فیلتر نشده درباره جنگ، تبدیل شد.

تقریبا همه نهادهای رسانه ای و دولتی بزرگ و چهره های شناخته شده در روسیه و اوکراین، در تلگرام کانال دارند.

بر اساس گزارش رویترز، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، سخنرانی‌های ویدئویی روزانه در تلگرام ارسال می‌کند و نیروهای مسلح او درباره حملات هوایی و تحولات میدان نبرد اطلاع‌رسانی می‌کنند. کرملین، فعالیت‌های پوتین را در تلگرام اعلام می‌کند و مخالفان دولت روسیه در این پلتفرم فعال هستند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.