اتحادیه اروپا وارد پرونده گورهای جمعی در نوار غزه شد

پیتر استانو روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران در بروکسل تاکید کرد: ما از گزارش‌ها درباره کشف گورهای دسته جمعی در خان یونس و بیمارستان الشفاء به شدت نگران و خواستار تحقیقات مستقل در این زمینه هستیم.

خبر مرتبط
تشکر ویژه رئیس اسرائیل از اقدام آمریکا در بحبوحه جنگ علیه غزه

اسرائیل کاتص، وزیر خارجه رژیم اسرائیل نیز به نوبه خود از کنگره آمریکا بابت تصویب طرح کمک نظامی به اسرائیل با اکثریت آراء تشکر کرد.

وی با اشاره به آنچه احتمال نقض قوانین حقوق بشری در غزه نامید افزود: انجام تحقیقات مستقل و پاسخگویی در این زمینه مهم است.

استانو اضافه کرد: رویکرد اتحادیه اروپا در غزه یا هر مکان دیگری یکپارچه بوده و به همین خاطر است که ما خواهان آتش‌بس هستیم تا درگیری‌ها خاتمه یابد.

سخنگوی ارشد کمیسیون اروپا در حالی این مطلب را بیان کرد که منابع رسانه‌ای فلسطین اخیرا از کشف یک گور دسته جمعی دیگر در بیمارستان ناصر در شهر «خان یونس» پس از عقب نشینی ارتش رژیم صهیونیستی خبر دادند. طبق این گزارش، در این گور دسته جمعی پیکر ۷۳ شهید فلسطینی کشف شده است.

شبکه فلسطینی «القدس» اعلام کرد که تاکنون پیکر ۲۸۳ شهید در گورهای دسته جمعی در خان یونس کشف شده است. در همین راستا، سازمان دفاع شهری نوار غزه نیز اعلام کرد: سه گور جمعی در بیمارستان ناصر وجود دارد و تعداد شهدا صدها نفر تخمین زده می‌شود.

پیشتر سخنگوی سازمان دفاع شهری نوار غزه اعلام کرده بود: بسیاری از اهالی منطقه ناپدید شده‌اند و نمی‌دانیم که آن‌ها بازداشت شده یا دفن شده‌اند.

به گزارش ایرنا، پس از گذشت بیش از ۶ ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرومی‌رود.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از جنایت، قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم اسرائیل این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از ۶ ماه نتوانسته گروه‌های مقاومت در یک منطقه کوچک را که سال‌ها در محاصره است، به تسلیم وادارد و حتی همراهی افکار عمومی جهانی را به‌خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه، از دست داده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.