خزعلی: وظیفه ما آماده شدن در مقابل اسرائیل است

 اولین همایش بین‌المللی "غزه زنده است" با محوریت اصلی فعال کردن دیپلماسی زنان در حوزه مقاومت امروز در دانشگاه الزهرا(ع) با هدف فعال کردن دیپلماسی زنان در حوزه مقاومت، پاسداشت مقام انسانیت، همدردی با مردم مظلوم و مقتدر غزه به‌ویژه زنان و کودکان و تبیین ابعاد گوناگون عملیات "وعده صادق" در مقابل رژیم صهیونیستی با حضور جمعی از وزیران، سفرای کشورها، نماینده حماس در تهران، نماینده جنبش جهاد اسلامی و فعالان سیاسی و بین‌المللی در حال برگزاری است.

خبر مرتبط
هشدار یونیسف درباره تبعات جنگ غزه بر سلامت روان کودکان

سخنگوی یونیسف تاکید کرد که که کودکان نوار غزه بدون داشتن مکان امن، در درگیری‌های متوالی ناشی از جنگ سرگردان شده‌اند.

ناظم بکائی رئیس دانشگاه الزهرا در ابتدای این مراسم گفت: ما در این برهه به بحران سختی رسیده‌ایم، اینک زمان رویارویی حق و باطل و زمان ظهور آخرین ذخیره الهی برای نجات بشریت رسیده است.

وی ادامه داد: اینک 200 روز از اتفاقات غزه می‌گذرد، آن هم پیش چشمان بی‌فروغ انسان‌ها و شاهدان بی‌تفاوت. زنان و کودکان گرسنگی را در شعب ابی‌طالب کشیده‌اند و اینک دوباره در غزه. تشنگی را در عاشورا کشیده‌اند و اینک در غزه. حمله و غارت و اسارت را دیده‌اند اما این بار در غزه.

ناظم بکائی با ابراز اینکه "ما در دانشگاه الزهرا دست در دست هم برای گذر از این برهه خجالت‌آور بشری به‌پا خاسته‌ایم."، اظهار داشت: ما باید در بستر دانشگاهی با کمک دانشمندان مختلف و فعال کردن دیپلماسی علمی به یاری زنان و کودکان غزه برویم که برای این مسیر هم سرداران زیادی را تقدیم کرده‌ایم.

رئیس دانشگاه الزهرا با تأکید بر سخنان رهبری در خصوص وعده صادق و دفاع ایران گفت: رهبری پس از وعده صادق به بار اصلی زحماتی که در این بین بر دوش همسران و فرزندان نیروهای مسلح است تأکید داشتند.

* خزعلی: 60هزار زن باردار در غزه شرایط بحرانی دارند

انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری در ادامه این مراسم با اشاره به اوضاع بحرانی زنان و کودکان غزه خاطرنشان کرد: طی 6 ماه گذشته زنان و کودکان غزه سخت‌ترین رنج‌ها و شکنجه‌ها را تحمل کرده‌اند، بیش از 35 هزار شهید در غزه را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند.

وی افزود: بیش از 3500 زن بیوه شده‌اند. گرسنگی، قحطی، فشار، شکنجه و آزار متأسفانه عادت روزمره‌ای شده است که از غزه به نمایش در می‌آید. 70 درصد قربانیان جنگ اخیر را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند و این در حالی است که در بازه زمانی 2008 تا 2023 کمتر از 14 درصد مرگ‌ومیر فلسطینیان را زنان و کودکان تشکیل می‌دادند.

خزعلی با اعلام این خبر که 60 هزار زن باردار در غزه در شرایط طاقت‌فرسا به‌سر می‌برند، گفت: 75 درصد مجروحان غزه را زنان و 70 درصد مفقودان را نیز زنان ‌و کودکان غزه تشکیل می‌دهند و متأسفانه مجامع بین‌المللی سخنی ضعیف بدون عملیات بر زبان جاری می‌کنند و اگر وتو همان را هم خاموش نکند.

معاون امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری تأکید کرد: 225 قطعنامه بی‌خاصیت تاکنون توسط شورای امنیت سازمان ملل صادر شده است که 55 قطعنامه را آمریکا وتو کرده است، آیا می‌توان امیدی به این مجامع بست؟ آیا امروز روز سخن، گفتمان و منطق است؟ یا زبانی جز زبان قدرت برای تفهیم به خون‌خواران و جنایت‌کارانی که به نسل‌کشی پیش هزاران دوربینی که کار آنها را مخابره می‌کند لازم است؟ آنها با وجود همه اینها با وقاحت به کار خود ادامه می‌دهند و وظیفه ما آماده شدن در مقابل آنان است.

خزعلی یادآور شد: از مؤمنین خواسته شده است در برابر ظلم، قدرت داشته باشند، حال بخشی از این قدرت در علم و تکنولوژی و موشک‌های نقطه‌زن قرار دارد و فریادهای صحیح و رساست که می‌تواند پیام مظلومین را آن‌چنان مخابره کند که به گوش همگان برسد، در این بین فریاد «فلسطین باید آزاد شود» سهم به‌سزایی خواهد داشت چرا که سخن امروز دانشجویان به‌رسمیت شناخته شدن یک کشور، آن هم فلسطین است.

وی با اشاره به نابودی تمام قلعه‌ها و گنبدهای آهنین دشمن گفت: این نابودی با قدرت رسانه، قلم و علم و دانش محقق شد و نه‌فقط موشک. خانه‌هایی که طی دهه‌های گذشته به‌واسطه جنجال و دروغ ایجاد کرده بودند، همگی فرو ریخت و همان رسانه‌ها عامل فروریختن زندگی عنکبوتی آنها شد و این قدرت مردم را نشان می‌دهد.

معاون امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری در پایان گفت: دوره موشک تمام نشده، وقتی زبان؛ وتو می‌شود. همه آنچه دشمن به‌غلط ترسیم و به جهان ارائه کرده بود با یک رعب فروریخت.

همسر شهید طهرانی مقدم نیز در ادامه این مراسم طی سخنان کوتاهی در خصوص وعده صادق گفت: فکری که امروز شاهد پیروزی آن هستیم در ذهن جوانانی که در دهه‌های 30 و 40 زندگی می‌کردند، متبلور شد. به شخصه این پیروزی را به رهبر معظم انقلاب تبریک می‌گویم چرا که ایشان قدم ثابت خود را دقیقا جای پای امام راحل گذاشتند.

وی ادامه داد: امروز اگر شاهد این سفره پر برکت و هدیه گرانبهای پیروزی هستیم، در حقیقت نتیجه تلاش تمام شهدا و تمام آزادگان دنیا است که در این مسیر برای نابودی اسرائیل حرکت کردند، قدم برداشتند و امروز در این پیروزی سهیم هستند.

همسر شهید طهرانی مقدم با تاکید بر اینکه امروز به صورت نمادین نام حاج حسن برده می‌شود، خاطرنشان کرد: حقیقتی که همه ما آن را می‌دانیم این است خون همه شهدا در این مسیر به نتیجه رسید، آن هم نتیجه‌ای به این زیبایی و در این لحظه به یاد تمامی شهدا صلوات می‌فرستیم.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.