این استان در معرض طوفان / هواشناسی هشدار داد

احمد اسدی، معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی مازندران با اشاره به فعالیت سامانه بارشی اظهار کرد: زمان فعالیت سامانه از عصر دوشنبه، ۳ اردیبهشت آغاز تا اواخر وقت سه‌شنبه، ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ادامه خواهد داشت‌.

وی افزود: منطقه اثر سامانه‌ در دوشنبه شب، ارتفاعات و سه‌شنبه در کل سطح استان پیش‌بینی شده است.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی مازندران با اشاره به نوع مخاطره گفت: بارش باران در ارتفاعات بالای ۲۵۰۰ متر با بارش برف، وزش باد نسبتاً شدی، کاهش دما، احتمال رعدوبرق و تگرگ، از پیامدهای سامانه است.

خبر مرتبط
جاده چالوس تا این تاریخ مسدود خواهد بود

اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز از تمدید انسداد محور کرج-چالوس خبر داد.

اسدی با تاکید بر اینکه بارش در ارتفاعات از مقدار و شدت  بیشتری برخوردار است درباره اثر مخاطره افزود: لغزندگی جاده‌ها، کاهش دید، اختلال در تردد محورهای کوهستانی،

آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان‌آب، افزایش حجم آب رودخانه‌ها، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها، صاعقه، ریزش سنگ در نواحی کوهستانی‌احتمال خسارت به پوشش خزانه برنج از پیامدها است.

وی در توصیه‌ای گفت: عدم اتراق درحاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها، پرهیز از استقرار در مناطق مرتفع و فعالیت‌های کوه‌نوردی، خودداری از چرای دام در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع و سایر اقدامات پیش‌گیرانه تاکید می‌شود.

 

صدور هشدار دریایی در مازندران

وی همچنین از هشدار دریایی در مازندران خبر داد و گفت: هشدار دریایی سطح زرد هواشناسی مازندران به علت وزش باد نسبتا شدید به همراه افزایش موج دریا صادر شده است.

اسدی گفت: وزش باد شدید از صبح دوشنبه ۳ اردیبهشت آغاز شده و تا اواخر وقت سه‌شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ادامه خواهد داشت.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.