خبر دردناک سازمان ملل درباره غزه

سخنگوی دفتر امور انسانی سازمان ملل در اراضی فلسطینی امروز دوشنبه ضمن اعلام این موضوع تاکید کرد که هرگونه حمله زمینی به رفح خطرناک و فاجعه‌بار خواهد بود.

خبر مرتبط
درخواست دبیرکل اتحادیه عرب از اسرائیل/مصر در زمین غزه بازی می کند!

نیروهای مسلح مصر همزمان با جشن چهل و دومین سالگرد آزادسازی سینا در مصر، قدرت توپخانه‌ای خود را به نمایش گذاشتند. دبیرکل اتحادیه عرب نیز از نخست وزیر رژیم صهیونیستی خواست مصر را محک نزند.

وی با اشاره به اینکه میزان ویرانی‌ها در خان یونس بی‌سابقه است، افزود که هیچ مکان امنی در غزه وجود ندارد و ساکنان رفح جایی برای رفتن ندارند.

بر اساس داده‌های سازمان ملل، در ماه ژانویه، روزانه حدود 100 کامیون حامل کمک‌های انسانی وارد جنوب نوار غزه می‌شد و این درحالی است که حتی در وضعیت غیرجنگی هم مردم غزه برای تامین نیازهای خود روزانه به حدود 500 کامیون کمک‌های انسانی نیاز داشتند. این درحالی است که بعد از ماه ژانویه تعداد کامیون‌های حامل کمک به 66 کامیون کاهش یافت.

خبر مرتبط
موافقت ارتش اسرائیل با ادامه جنگ در غزه

«دانیل هاگاری» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی طی کنفرانس مطبوعاتی در مقر وزارت جنگ این رژیم در تل‌آویو گفت که «هرتزی هالوی» رئیس ستاد کل ارتش رژیم اشغالگر «طرح‌هایی را برای ادامه عملیات در نوار غزه» تایید کرده است.

با توجه به تشدید بحران انسانی و گسترش قحطی در غزه، اپیدمیولوژیست‌های ارشد بین‌المللی ارزیابی می‌کنند که اگر بحران انسانی در غزه به همین شکل ادامه داشته باشد، تعداد قربانیان بحران گرسنگی و بیماری‌های واگیردار در ماه تابستان به ۱۰۰ هزار نفر خواهد رسید و اگر این بحران بدتر شود، انتظار می‌رود بیش از ۱۲۰ هزار نفر در غزه جان خود را بر اثر اپیدمی‌ها و گرسنگی از دست بدهند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.