هشدار اردوغان درباره گسترش دامنه درگیری و تنش در منطقه

رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه در دیدار با وزیر خارجه مصر و هیأت همراه او که به ترکیه سفر کرده‌اند، نسبت به افزایش دامنه درگیری و تنش در منطقه هشدار داد.

خبرگزاری آناتولی گزارش داد، «سامح شکری» وزیر خارجه مصر و هیأت همراه او امروز(شنبه) با «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه در استانبول دیدار کردند.

در این دیدار که پشت درهای بسته برگزار شد، تحولات منطقه به ویژه اوضاع نوار غزه مورد بررسی قرار گرفت.

«هاکان فیدان» وزیر خارجه ترکیه و «ابراهیم کالین» رئیس سازمان اطلاعات ترکیه و دیگر مقامات ارشد این کشور نیز در این دیدار حضور داشتند.

اردوغان در این دیدار درباره خطر گسترش دامنه تنش‌ و درگیری در منطقه در سایه تداوم حملات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین، هشدار داد.

وی همچنین بر اهمیت کاهش تنش بین رژیم صهیونیستی و ایران به منظور ممانعت از کشانده شدن منطقه به سمت درگیری تأکید کرد.

اردوغان امروز همچنین میزبان «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس و هیأت همراه او بود.

در این دیدار نیز اردوغان تأکید کرد که ترکیه به تلاش‌های خود برای جلب توجه جامعه جهانی به ظلمی که علیه فلسطینی‌ها اعمال می‌شود، ادامه خواهد داد.

وی تأکید کرد: اسرائیل یک روزی تاوان ظلم و ستم علیه فلسطینی‌ها را خواهد داد.

به گزارش ایرنا، پس از گذشت بیش از هفت ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرومی‌رود.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از جنایت، قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم اسرائیل این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از هفت ماه نتوانسته گروه‌های مقاومت در یک منطقه کوچک را که سال‌ها در محاصره است، به تسلیم وادارد و حتی همراهی افکار عمومی جهانی را به‌خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه، از دست داده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.