دستور وزیر راه درباره واحد‌های مسکن مهر

رضایی معاون شرکت عمران شهر‌های جدید گفت: وقتی آمار و اطلاعات را بررسی می کنیم  تا دهک ۶ جامعه  توان خرید خانه را ندارند و در برخی از موارد شاهد آن هستیم که دهک‌هایی که حتی توان اجاره و یا پرداخت هزینه‌های واحد‌های مسکونی را ندارند.

خبر مرتبط
خبرخوش برای متقاضیان مسکن مهر/تحویل چند هزار واحد قطعی شد؟

مدیرکل دفتر پایش طرح‌های مسکن با بیان اینکه بیش از ۱۲۵ هزار واحد مسکن مهر در مرحله ساخت باقی‌مانده است، از برنامه تکمیل و تحویل بیش از ۶۷ هزار واحد در نیمه نخست امسال خبر داد.

به گفته وی در برخی از موارد شاهد آن هستیم که متقاضیان واحد‌های مسکن مهر با مشکلاتی روبرو هستند که حتی توان پرداخت شارژ واحد‌های مسکن مهر را ندارند و در  پرداخت هزینه‌های آسانسور با مشکل مواجه شده اند.

او اظهار کرد: اتفاقاتی که در ۱۰ سال گذشته رخ داده و باعث شده است که واحد‌های مسکن مهری که با ۵ تا ۶ میلیون تومان ساخته شده بودند با انباشت هزینه‌ها  مواجه شوند و دولت مجبور به پرداخت هزینه برای این واحد‌های مسکن مهر شده  تا این واحد‌ها به بهره برداری برسد.

وی توضیح داد: مشکلاتی که برای مسکن مهر ایجاد شده بود  از جمله مشکلات کیفی سازی، مقاوم سازی و ایجاد زیرساخت ها باعث شد که وزیر راه وشهرسازی به تکمیل این واحد‌ها ورود کند و دستور دهد که تمامی واحد‌های مسکن مهر با امکانات کامل به متقاضیان تحویل داده شود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.