واکنش اتاق اصناف ایران به وارادت گوشی های دکمه ای

 سیدحسین سادات حسینی - رئیس کمیسیون تخصصی موبایل و لوازم جانبی اتاق اصناف ایران - گفت: چندی پیش اخباری مبنی بر ممنوعیت ورود گوشی‌های دکمه‌ای به کشور در رسانه‌ها منتشر شد، اما با اطلاعاتی که از همکاران وزارت صمت دریافت کردیم این خبر تکذیب می‌شود.

به گفته وی برخی شرکت‌های وارد کننده که با مونتاژ گوشی‌های دکمه‌ای، خود را به عنوان تولید کننده معرفی کرده‌اند، با انتشار این گونه اخبار به دنبال ایجاد انحصار در بازار برای فروش گوشی‌های خود هستند. اما تاکنون این خبر تکذیب شده و ممنوعیتی در این حوزه وجود ندارد.

خبر مرتبط
پای شورای رقابت به موضوع واردات موبایل باز شد

رئیس شورا و مرکز ملی رقابت در مکاتبه‌ای با رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس شورای اسلامی خواستار ارائه هر نوع اطلاعات، گزارشات و مستندات مرتبط در ارتکاب رویه ضدرقابتی در حوزه تخصیص ارز و واردات تلفن همراه شد.

گفتنی است اخیرا  ستاد  تسهیل و رفع موانع تولید مقرر کرده بود که دفتر صنایع لوازم خانگی و اداری گزارشی از اجرای مصوبه در سال ۱۴۰۲ و برنامه‌های سال ۱۴۰۳ از جمله جلوگیری از واردات گوشی تلفن همراه دکمه‌ای را در ستاد ارائه کند.

اواخر سال گذشته گزارش‌های مربوط به تولید موبایل (دکمه‌ای) تقلبی از یک برند مشهور در کشور منتشر شد و برادران، معاون صنایع عمومی وزارت صمت در این رابطه گفته بود که بررسی موضوع تولید موبایل تقلبی در کشور به سازمان حمایت و وزارت ارتباطات ارجاع داده شده است.

هر چند به گفته این مقام مسئول با توجه به شرایط تحریم واحدها ملزم به داشتن نمایندگی رسمی نیستند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.