3 عملیات جدید حزب‌الله لبنان علیه ارتش اسرائیل

  حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌هایی اعلام کرد که ۳ عملیات جدید را علیه نظامیان و مواضع ارتش رژیم صهیونیستی در شمال سرزمین‌های اشغالی به انجام رسانده است.

اداره اطلاع‌رسانی جنگی حزب‌الله لبنان تاکید کرد: در حمایت از ملت پایدار فلسطین در نوار غزه و مقاومت شجاع و شریف آنان، رزمندگان مقاومت اسلامی ساعت ۳:۱۵ عصر امروز شنبه سیزدهم آوریل ۲۰۲۴ نظامیان دشمن اسرائیلی در حرش حانیتا را با تسلیحات موشکی و گلوله‌های توپخانه هدف گرفتند و آنان را به صورت مستقیم مورد اصابت قرار دادند.

در بیانیه دیگر حزب‌الله لبنان نیز آمده است: در حمایت از ملت پایدار فلسطین در نوار غزه و مقاومت شجاع و شریف آنان، رزمندگان مقاومت اسلامی ساعت ۳ عصر امروز شنبه سیزدهم آوریل ۲۰۲۴ ساختمانی در شهرک حانیتا را که دشمن اسرائیلی از آن به عنوان مقر جدید نیروهای خود استفاده می‌کرد با پهپاد انتحاری هدف گرفتند.

خبر مرتبط
پهپاد هرمس ۹۰۰ اسرائیلی در تیر رس حزب الله

یک رسانه اسرائیل در گزارشی اذعان کرد که سرنگونی پهپاد بسیار پیشرفته «هرمس ۹۰۰» ارتش اسرائیل نشان داد که محصولات ساخت صنایع نظامی تل آویو در برابر حملات در امان نیستند.

حزب‌الله لبنان تاکید کرد که شماری از نظامیان حاضر در این ساختمان به هلاکت رسیده و شمار دیگری نیز زخمی شده‌اند.

علاوه بر این موضع «رویسات العلم» در تپه‌های اشغالی کفر شوبا در شمال سرزمین‌های اشغالی نیز ساعت ۲:۰۵ عصر امروز به وقت محلی هدف حمله موشکی حزب‌الله لبنان قرار گرفت.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی نیز اعلام کردند که یک صهیونیست در منطقه حانیتا واقع در الجلیل غربی در نتیجه برخورد موشک به شدت زخمی شده است. برخی رسانه‌های عبری دیگر نیز دلیل زخمی‌شدن این صهیونیست را حمله پهپادی عنوان کردند.

این رسانه‌ها تاکید کردند که این صهیونیست از اعضای گروه‌های آماده‌باش رژیم صهیونیستی است.

ارتش رژیم صهیونیستی نیز از به صدادرآمدن آژیر هشدار در منطقه «سعسع» در الجلیل غربی واقع در شمال سرزمین‌های اشغالی خبر داد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.