حضور طلاب مددکار در کمپ‌های ترک اعتیاد تهران

حجت الاسلام شیرنژاد رییس مرکز فعالیت‌های دینی شهرداری تهران از کارویژه این مرکز خبر داد و گفت: به همت دست اندرکاران مرکز فعالیت‌های دینی، مبلغین روحانی و طلاب در عرصه مددکاری و روانشناسی از ابتدای ماه مبارک رمضان با استقرار مستمر در کمپ‌های ترک اعتیاد شهر تهران، به انجام امور تبلیغی و مددکاری پرداختند.

وی افزود: در سال‌های گذشته نیز مشابه این اقدام صورت گرفته بود اما امسال بحمدالله اولین سالی است که این کار به صورت گسترده و کاملاً منسجم در حال انجام است.

حجت الاسلام شیرنژاد با اشاره به بازخورد بسیار عالی این اقدام افزود: تأثیرگذاری این اقدام هوشمندانه به حدی بوده است که در همین مدت کوتاه تعدادی از مددجویان حاضر در کمپ‌ها که از ادیان دیگر بودند، نسبت به دین مقدس اسلام علاقمند شده و زمینه‌های تشرف به دین مقدس اسلام در آنها فراهم شده است.

وی همچنین گفت: ایجاد انگیزه بواسطه فعالیت‌های دینی و تبلیغی، نور امید را در دل‌های مددجویانی که خود را در انتهای راه می‌دیدند و کاملاً ناامید بودند برای تداوم و ایجاد تحول در زندگیشان رقم زده است.

رئیس مرکز فعالیت‌های دینی یکی از وظایف ‌اساسی روحانیون و حوزه‌های علمیه را مددکاری اجتماعی دانست و بیان کرد: مبلغان دین باید ‌با دادن آگاهی به خانواده‌ها حساسیت‌ها را به جامعه منتقل کنند و عوارض جبران ناپذیر ناهنجارهای اجتماعی را بیش از پیش گوشزد ‌نمایند.‌

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.