قیمت های باور نکردنی دسته گل عروس

 این دسته گل‌های ساده اغلب از گل‌های ریز سفید با نام عروس تشکیل می‌شود. این در حالی است که دسته گلی با ترکیب گل رز و آلسترومریای سفید حداقل دو میلیون تا دو میلیون و صد هزار تومان، بنا بر تعداد مورد تقاضا است.

 یک فعال بازار گل با اشاره به گرانی شدید گل در بازار گفت: بسیاری از گلفروشی‌ها از این شغل خارج شده‌اند چون مشتری ها به شدت کم شده و مردم ترجیح میدهند حتی برای عروسی از گل‌های مصنوعی که ماندگارند و غالبا ارزان‌تر، استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه یک دسته گل معمولی با گل رز و لسین یا پیونی و ارکیده حداقل حدود دو و نیم تا سه میلیون تومان است، تاکید کرد: بازار گل با رشد شدید قیمت‌ها بسیار راکد شده است.

در عین حال برخی از فعالان از کسادی بازار گلکاری خودروی عروس نیز خبر داده و می‌گویند اغلب مشتریان معتقدند بهتر است بیشتر با تور و روبان کار کنیم و گل کمتری را استفاده کنیم تا قیمت بهتر دربیاید.

یک فروشنده گل در جواب این سئوال که آیا سفارشی برای خرید گل عروس داشتید یا خیر گفت: اغلب در هفته پایانی ماه رمضان سفارش‌ها می‌رسد اما نکته اینجاست که قبلا مردم با دو میلیون تومان حلقه طلا می‌خریدند اما امروز فقط دسته‌گل عروس بیشتر از این قیمت دارد.

به گفته وی گرانترین دسته‌گل ها را دسته‌گل‌هایی تشکیل می‌دهد که تعداد ارکیده بالایی دارند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.