هشدار قاطع مصر به رئیس سیا درباره جنگ غزه

دفتر ریاست جمهوری مصر روز یکشنبه در بیانیه‌ای پس از دیدار عبدالفتاح السیسی و ویلیلم برنز در قاهره اعلام کرد: رئیس جمهور مصر در این دیدار به رئیس سازمان سیا هشدار داد گسترش دامنه جنگ غزه می‌تواند به ثبات و امنیت منطقه‌ای ضربه بزند.

در این بیانیه آمده است: السیسی هشدار داد اوضاع انسانی غزه افزایش تلاش‌های بین‌المللی برای کمک‌های فوری بشردوستانه را می‌طلبد.

خبر مرتبط
انصارالله یمن: ذره‌ای از مواضع اصولی خود عقب نخواهیم نشست

رییس هیات مذاکره کننده یمن و سخنگوی جنبش انصارالله در دیدار با وزیر خارجه کشورمان اعلام کرد که این کشور در خصوص جنایت حمله به کنسولگری ایران در دمشق با کشورمان هم‌بستگی کامل دارد.

ریاست جمهوری مصر تأکید کرد دو طرف بر ضرورت محافظت از غیرنظامیان، خطرات تشدید عملیات نظامی در شهر رفح در جنوب فلسطین و مخالفت قاطعانه با کوچ اجباری مردم فلسطین از خاکشان توافق کردند.

رئیس جمهور مصر و رئیس سازمان سیا همچنین درباره تشدید عملیات نظامی در شهر رفح هشدار داده و بر ضرورت محافظت از غیرنظامیان فلسطینی تأکید کردند.

عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر امروز یکشنبه با حضور عباس کامل رئیس سازمان اطلاعات کشورش از ویلیام برنز رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) استقبال کرد.

رئیس سیا روز یکشنبه به منظور مشارکت در مذاکرات جدید درباره آرام کردن اوضاع در غزه وارد قاهره شد.

دیروز هم جنبش حماس اعلام کرد به زودی هیئتی از این جنبش برای از سرگیری مذاکرات درباره توقف جنگ غزه به قاهره سفر خواهد کرد.

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.