شهردار عزل‌شده شیروان، استعفا داد

علی عاقل، عضو شورای اسلامی شهر شیروان اظهارکرد: مصوبه شورای شهر توسط فرمانداری شیروان تصویب نشد و رای شهردار به تاییدیه فرمانداری رسید.

وی افزود: در صورت عدم استعفای ایشان و برگشت مجدد، شوراها طرح سوال از ایشان را مطرح می کردند که طی ۱۰ روز فرصت بود به سوالات اعضای شورا پاسخ دهد.

عضو شورای اسلامی شهر شیروان گفت: چنانچه اعضای شورا از پاسخ شهردار قانع نشدند با عزل ایشان موافقت می شد زیرا که از هفت عضو شورا، ۶ نفر با ایشان مخالف بودند.

عاقل در خصوص علت استعفای شهردار شیروان افزود: عزل شهردار نمره منفی برای وی محسوب می شود که ایشان قصد داشت تاییدیه فرمانداری را اخذ کند و اظهار نماید که کار شورا غیرقانونی بوده است.

وی اظهارکرد: با وجود معرفی سرپرست شهرداری و معرفی نایب رییس فعلی شورا به عنوان شهردار آینده، ماندن ایشان به صلاح نبود زیرا که شهر دچار تنش می شد.

عاقل رضایت نداشتن اعضای شورا از عین‌الله احمدی شهردار و سکونت نداشتن خانواده وی در شیروان را از جمله دلایل مخالف اعضای شورای شهر و عزل شهردار برشمرد.

به گفته وی از سویی هیچ یک از اعضای شورای شهر به غیر از یک نفر تمایلی به حضور ایشان نداشتند.

به گزارش ایرنا، احمدی از زمان تصدی شهرداری شیروان چالش‌های زیادی با اعضای شورای شهر داشته و طی ۲ سال اخیر نیز در هیچ یک از نشست‌های شورای شهر شیروان شرکت نکرده است.

شهر شیروان با ۸۵ هزار نفر جمعیت به عنوان دومین شهر پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.