توصیه همتی به مردم/ خالص سازان را مجبور به اصلاح کنید

عبدالناصر همتی در پاسخ به این سوال که به نظر شما برای انتخابات سال آینده چه اقداماتی باید انجام دهیم تا سرمایه اجتماعی این بار با رغبت بیشتری پای صندوق رأی بیاید، گفت: راهش این است که ما بپذیریم تنها راه برای این که نظر اکثریت و نظر مردم حاکم شود تکیه به نهاد انتخابات است، نهاد انتخابات یک شرایط و لوازمی دارد اگر به این شرایط و لوازم توجه نکنیم، انتخابات بی‌خاصیت می‌‍شود.

خبر مرتبط
عبدالناصر همتی برای این چالش کشور راه حل داد

عبدالناصر همتی در یادداشتی با عنوان «تداوم تحریم‌ها، ناترازی انرژی گاز و برنامه‌های توسعه» به چالش‌های پیش روی ایران پرداخته است.

رئیس سابق بانک مرکزی یادآور شد: کما این که با ارزیابی‌هایی که درباره صلاحیت افراد در انتخابات اخیر شده و عده کثیری را حذف کردند و یا پیش ثبت نام‌ها مانع بسیاری از ثبت‌نام‌ها شد، این‌‌ها نتایج خوبی برای کشور نداشت ولی با همه این احوال من معتقدم نباید از صندوق کناره‌گیری کرد و باید حضور داشت.

وی ادامه داد: باید تلاش کرد که شرایط را اصلاح کنیم؛ من معتقدم راه ایجاد اعتدال در کشور باز هم صندوق است و ما فکر می‌کنیم در انتخابات آینده هم این مسیر نمی‌تواند آن طوری که خالص سازان پیش می‌گیرند پیش برود، حتما اصلاح خواهد شد، حتما حضور مردم آن‌ها را مجبور می‌کند روش‌شان را اصلاح کنند. 

همتی درباره پیش بینی‌اش از مجلس دوزادهم چیست، بیان کرد: با این رد صلاحیت هایی که شد من خیلی فرقی بین این مجلس (دوازدهم) و قبلی (یازدهم) نمی‌بینم ولی فکر می‌کنم یک گروهی ولو اندک اصلاح‌گر و توسعه گرا درونش باشد و برای همین شاید بهتر از مجلس قبلی باشد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.