پیام حماس به مناسبت روز زمین

 جنبش حماس در بیانیه‌ای به مناسبت «روز زمین» گفت: طوفان الاقصی ادامه مسیر ملت فلسطین در دفاع از سرزمین و مقدساتشان و بازپس گیری حقوق مشروع خود به ویژه حق آزادی و بازگشت است. سرزمین تاریخی فلسطین و در مرکز آن قدس و مسجدالاقصی محور نزاع با دشمن است و تنها با تقویت گزینه مقاومت فراگیر آزاد می‌شود.

خبر مرتبط
درخواست حماس برای تضمین انتقال کمک‌ها به غزه

حماس درخواست کرد که دستور دیوان بین‌المللی دادگستری به اسرائیل برای در پیش گرفتن تمامی اقدامات لازم برای انتقال کمک‌ها به نوار غزه با سازوکاری بین‌المللی که جامعه بین‌المللی تعیین می‌کند، همراه باشد.

به نقل از خبرگزاری شهاب، در این بیانیه آمده است: ما از قهرمانی مردم و مقاومت و حماسه افسانه‌ای که ملتمان در غزه طی عملیات طوفان‌الاقصی آن را رقم زده است، قدردانی می‌کنیم. همچنین از مردم‌مان در کرانه باختری و قدس و الاقصی و اراضی اشغالی ۱۹۴۸ و اردوگاه‌ها قدردانی می‌کنیم و خواهان همبستگی بیشتر و تقویت مقاومت هستیم.

در ادامه این بیانیه آمده است: آزادسازی سرزمین فلسطین، قدس و الاقصی، پایان دادن به اشغال و تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس طرحی است که تنها به ملت فلسطین مربوط نیست بلکه مسئولیت تاریخی است که بر دوش امت عربی و اسلامی و تمام آزادگان جهان است. ما از امت عربی و اسلامی و آزادگان جهان می‌خواهیم همبستگی و حمایت خود را از مردم غزه افزایش دهند.

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.