پسر رونالدینیو به این تیم دعوت شد

ژاوی در دوران حضورش در بارسلونا نشان داده است که به بازیکنان جوان اعتماد زیادی دارد. او علاقه زیادی به آکادمی لاماسیا دارد و در فصل جاری از دو بازیکن ۱۶ساله در ترکیب اصلی بارسلونا استفاده کرده که درخشش آنها باعث شده است تا حتی به تیم ملی فوتبال اسپانیا هم دعوت شوند.

لامین یامال و پائو کوبارسی، دو بازیکن جوان بارسلونا هستند که اکنون در اردوی تیم ملی فوتبال اسپانیا حضور دارند و تیم‌های بزرگ اروپایی برای جذب آنها حاضر به پرداخت رقم‌های بالایی هستند.

به نوشته مارکا، ژاوی به خاطر حضور چند بازیکن تیمش در اردوهای ملی از پسر رونالدینیو برای حضور در تمرین تیم نخست بارسلونا دعوت کرد. این روزنامه اسپانیایی نوشت: «در این روزها که تمرین بارسلونا به خاطر حضور زیاد بازیکنان در اردوهای ملی کم‌تعداد است ژاوی چند بازیکن جوان را از لاماسیا به تمرین اصلی بارسلونا فراخوانده است که یکی از آنها ژائو مندز، پسر رونالدینیو، اسطوره سابق بارسلوناست. مندز چند ماهی است که در تیم‌های پایه بارسلونا حضور دارد. او توانایی بالایی در بازی‌کردن با پای چپ دارد و امیدوار است بتواند مسیر پدرش را در بارسلونا ادامه دهد.»

بارسلونا در فصل جاری رقابت‌های لالیگا عملکرد خوبی نداشته است و با اختلاف هشت امتیازی نسبت به رئال مادرید در رده دوم جدول رده‌بندی قرار دارد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.