بارش برف در تهران پیش بینی شد/ خبر خوش هواشناسی برای پایتخت نشینان

در این شرایط جوی احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، احتمال جاری شدن روان آب، مه وزش باد نسبتا شدید، لغزندگی و کاهش دید در جاده‌های کوهستانی و گردنه‌ها احتمال خسارت به سازه‌های موقت، احتمال خسارت به ماشین آلات کشاورزی، نهال و محصولات کشاورزی وجود دارد.

سازمان هواشناسی نسبت به منع از سفرهای غیر ضروری به ویژه در گردنه‌های برفگیر و مجهز بودن خودروها به وسایل زمستانی در مناطق سردسیر، خودداری از توقف در بستر و حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، خودداری از فعالیت‌های کوهنوردی و جابجایی عشایر، پرهیز از فعالیت‌های عمرانی، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاکسازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها و آمادگی راهداری جهت برف روبی در گردنه‌ها و نقاط سردسیر، اتخاذ تمهیدات لازم جهت حفاظت از تولیدات کشاورزی و احتیاط در انجام هر گونه عملیات کشاورزی را توصیه می‌کند.

خبر مرتبط
بارش این استان را فرا می‌گیرد

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: با توجه به افزایش ابر دماهای کمینه از امشب به بعد سه تا چهار درجه سانتیگراد افزایش خواهد داشت.

به گزارش ایسنا هشدار زردرنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.