کلینتون رای دهندگان به ترامپ را ترساند

 «هر روز واضح‌تر می‌شود که رای به ترامپ، رای به تیم پوتین است»، وزیر خارجه پیشین آمریکا هیلاری کلینتون این اظهارنظر را در واکنش به سخنان نخست‌وزیر مجارستان ویکتور اوربان بیان کرد. نخست‌وزیر مجارستان که از متحدان ترامپ است، بعد از دیدار با وی در فلوریدا گفت که «او (ترامپ) یک پنی خرج اوکراین نخواهد کرد. به همین خاطر جنگ تمام خواهد شد».

دولت دموکرات بایدن از آغاز جنگ اوکراین تاکنون میلیاردها دلار صرف کمک به اوکراین با هدف تحمیل شکست بر روسیه کرده که صدای قانونگذاران جمهوری‌خواه را درآورده است. رئیس جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا مایک جانسون از متحدان ترامپ، به‌رغم اصرار کاخ سفید ماه‌هاست مانع رای‌گیری درباره لایحه‌ای شده که ۶۰ میلیارد دلار کمک برای اوکراین را تامین می‌کند.با این حال، کاخ سفید دیروز اعلام کرد که ۳۰۰ میلیون دلار از محل صرفه‌جویی در هزینه‌های پیش‌بینی نشده قراردادهای پنتاگون در اختیار اوکراین خواهد گذاشت.

ترامپ که قول داده در صورت پیروزی در انتخابات، رویکرد اول آمریکا را احیا کند و به جنگ اوکراین ظرف ۲۴ ساعت پایان دهد، ساعاتی پیش توانست با کسب امتیاز لازم عملا نامزدی حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ماه نوامبر را به دست آورد و در طرف دیگر جو بایدن هم موفق به کسب نامزدی حزب دموکرات شده تا سرنوشت اوکراین به نتیجه مصاف مجدد این دو نامزد گره بخورد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.