علم‌الهدی به موضوع حضور زنان در ورزشگاه‌ها ورود کرد/ درخواست مهم از مسئولان

وی روز دوشنبه در آیین معرفی جوان برتر خراسان رضوی در مشهد افزود: مساله حضور بانوان در ورزشگاه‌ها نیز یکی از اموری است که اکنون در عرصه ورزش وجود دارد موضوعی که از یک طرف مجامع جهانی بر آن توجه و تأکید کرده ‎اند و از سوی دیگر، مطالبه فراگیری در میان بانوان جامعه نیز شده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: تاکید مجامع جهانی برای ما هیچ اهمیتی ندارد فقط آن ‎چه مهم است، مطالبه بانوان جامعه خودمان است تا مبادا زن و دختری از این سرزمین پاک در دلش احساس کند فقط به‎ خاطر تفاوت جنسیتی از ورود او به ورزشگاه‌ها جلوگیری می‎ شود.

خبر مرتبط
تقدیر علم‌الهدی از حضور پرشور مردم در انتخابات

امام جمعه مشهد گفت: بنده لازم می‌دانم از همه شما مردم دلداده حماسه‌آفرین برای شرکت در دو انتخابات سرنوشت‎ ساز تشکر کنم.

علم الهدی افزود: ما معتقد هستیم اسلام می‎ تواند همه مسایل ما را حل کند و در این مساله نیز می ‎تواند مرجع نظر باشد. مساله حضور بانوان در ورزشگاه‎ها، مساله بدون راه حلی نیست. موضوع اصلی درباره لحظاتی است که هیجانات ورزشی بر ورزشگاه غالب شود و اینجاست که می‎ گوییم مبادا اتفاقی بیفتد که کرامت زن و جایگاه مقدس او را دچار خدشه کند.

وی ادامه داد: جریان فرهنگی معارض مورد توجه دشمن که مبتنی بر مفاسد، فحشا و امور سوء اخلاقی است، در سایه ترک ورزش ترویج پیدا می‎ کند.

امام جمعه مشهد با تاکید بر الگو بودن قهرمانان ورزشی برای نوجوانان، جوانان و اقشار مختلف مردم گفت: وقتی در مراسم اهدای مدال، دختر قهرمان این سرزمین از دست دادن با نامحرم پرهیز می ‎کند یا برادر جوان و قهرمان ما سر به سجده می‎ گذارد و در پیشگاه پروردگار به خاک می ‎افتد، این رفتارها فقط یک واکنش ساده نیست بلکه نشان از منش و فرهنگی دارد که به طور قطع مورد توجه و الگوی نوجوان و جوان قرار خواهد گرفت.

علم الهدی در واکنش به سخنان یکی از برگزیدگان جوان در عرصه ورزش که گلایه‌‎هایی درباره مشکلات موجود مطرح کرد افزود: در ورزش خراسان رضوی مشکلاتی داریم که این مسایل را با مدیرکل ورزش و جوانان و وزیر ورزش مطرح کرده ‎ایم.

وی ادامه داد: امروزه عرصه‎‌های مختلفی قابل‎ تعریف است که خراسان رضوی در آن‎ها، جایگاه اثرگذاری ملی دارد که یک نمونه از آن همین موضوع انتخابات بود که شما دیدید آمار مشارکت مردم در خراسان رضوی از میانگین کشوری هم فراتر رفت. این موضوع در حوزه‌‎های مختلفی وجود دارد اما متاسفانه باید اذعان کرد ورزش در این رده قرار ندارد و اینجاست که باید فکر جدی به حال ورزش استان شود و امکاناتی تخصیص پیدا کند که ورزشکاران خراسانی هم بتوانند استعدادهای خود را به منصه ظهور برسانند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: البته این را در نظر داشته باشید که همه‎ چیز جوان منحصر در عرصه ورزش نیست و اداره کل ورزش و جوانان در استان و وزارت ورزش و جوانان در کشور، برای حل سایر مشکلات جوانان نیز در مقام متولی و مسوول قرار دارد از جمله مساله ازدواج به عنوان موضوعی که به ‎طور کامل، تأمین کننده جوان در حوزه‌‎های فرهنگی و اخلاقی است.

علم الهدی افزود: اگر برنامه‌‎ریزی کنید که برای این امر، راهکارهای قطعی و قابل ‎اطمینان تعریف شود تا هر فرد در این جامعه بداند مشکلی در این عرصه نخواهد داشت آن زمان است که می‎ توانید در حوزه ورزش و جوانان مطمئن باشید کار شاخصی انجام داده ‎اید.

وی اضافه کرد: به ‎موازات اقدامات اجرایی و عملیاتی در عرصه گسترش ساخت مسکن ارزان، باید راهبردهای فرهنگی هم در دستور کار باشد تا توقعات نا به جا و فشار خانواده ‎ها بر زوجین کاهش پیدا کند و کار به جایی برسد که دختر و پسر جوان ما راضی شوند زندگی خود را حتی از یک اتاق کوچک آغاز کنند و بعد از آن با تلاش و همدلی به عالی ‎ترین درجات و بالاترین حد رفاه مادی برسند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به این که فرهنگ ازدواج و مشکلات جوانان فقط با سخنرانی درست نمی‎ شود گفت: در همین دانشگاه فردوسی مشهد، خوشبختانه مقرر شد تا ۸۰۰ خوابگاه متأهلی طی یک سال و نیم پیش‎ رو ساخته شود.

علم الهدی ادامه داد: متمرکز باشید که برای دختران و پسران جوانی که در عرصه‌‎های ورزشی، قهرمانی ملی یا بین المللی کسب می ‎کنند، به ‎صورت تعاونی و حمایتی مسکن ساخته شود تا این برادران و خواهران جوان و قهرمان ما بتوانند ازدواج کنند. این مسکن هرچه قدر هم ساده باشد، بالاخره شرایطی را رقم خواهد زد که یک زندگی شروع شود و پس از آن، این عزیزانی که نماد اراده و اسوه بلندهمتی هستند، مشمول برکت پروردگار نیز قرار می ‎گیرند و زندگی خود را خواهند ساخت.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.