شناسایی عامل خطرناک‌تر از جنایات نتانیاهو در غزه/ وزیر خارجه سوریه افشاگری کرد

«فیصل المقداد» وزیر خارجه سوریه امروز یکشنبه تاکید کرد «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی از آغاز تجاوز در ۷ اکتبر سال گذشته، نوار غزه را ویران کرده و بیش از ۱۲ هزار کودک را در این باریکه به شهادت رسانده است.

به نقل از سایت خبری المیادین، المقداد افزود: آنچه خطرناکتر از جنایات نتانیاهو و باند حاکم اوست، حمایت بسیاری از رهبران کشورهای اتحادیه اروپا و پارلمان آنهاست.

خبر مرتبط
درخواست مهم دانشگاهیان اسرائیل از کابینه نتانیاهو

۷۳۰ تن از دانشگاهیان صهیونیستی طوماری را امضا کردند و در آن از کابینه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خواستند، اقدامات فوری برای جلوگیری از قحطی در نوار غزه انجام دهد.

وزیر امور خارجه سوریه با تاکید بر اینکه بسیاری از کارهای رهبران اتحادیه اروپا ریاکاری و دروغ است، گفت: «گفته‌هایی که استراتژیست‌های اتحادیه اروپا درباره ساختن جهانی مبتنی بر قوانین تکرار می‌کنند، به تاریخ پیوسته است».

المقداد افزود دفاع رهبران اتحادیه اروپا از جنایات نتانیاهو آنها را بی‌اعتبار کرده و حقیقت آنها را که دست نشانده‌های کوچکی در دست صهیونیسم و ​​دشمنان حقوق و آرمان‌های ملت‌ها هستند، به نمایش گذاشت.

وزیر خارجه سوریه نتانیاهو را اراذل و اوباش توصیف کرد و گفت او تمامی قوانین بین‌المللی اعم از حقوق کودکان، زنان، دموکراسی و صلح را زیر پا گذاشته است.

پیش از این «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه گفته بود رفتار آمریکا در قبال تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه، خود، تهدیدی برای گسترش دامنه این جنگ است.

در نتیجه حملات رژیم صهیونیستی به غزه از هفتم اکتبر تاکنون بیش از ۳۱ هزار فلسطینی شهید و بیش از ۷۲ هزار فلسطینی دیگر زخمی شده‌اند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.