خاخام ارشد صهیونیست خط و نشان کشید/ اسرائیل را ترک می‌کنیم اگر...

خاخام ارشد صهیونیست اعلام کرد اگر کابینه بنیامین نتانیاهو آن‌ها را مجبور به خدمت نظامی کند همگی اراضی اشغالی را ترک خواهند کرد.

ایتسخاک یوسف، خاخام ارشد اراضی اشغالی گفت: قبیله لیفی از خدمت در ارتش معاف هستند و تحت هیچ شرایطی و صرف نظر از وضعیت کنونی در ارتش خدمت نخواهند کرد. اگر ما را مجبور به خدمت نظامی کنند همگی به خارج از اسرائیل می‌رویم.

به نقل از الجزیره، این در حالی است که هرتزی هالوی، رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی از مسؤولان کابینه که به فکر معافیت کامل حریدی‌ها از خدمت در ارتش هستند، انتقاد کرد.

خبر مرتبط
واکنش وقیحانه نتانیاهو به سخنان اردوغان/ اسرائیل به قوانین جنگ پایبند است!

نخست وزیر اسرائیل شنبه شب در حالیکه هر روز شمار زیادی از کودکان غزه از گرسنگی و زنان و مردان بی دفاع زیر بمباران کشته می شوند، ادعا کرد : ارتش اسرائیل به قوانین جنگ پایبند هستند.

یوآو گالانت وزیر جنگ، بنی گانتس عضو کابینه جنگ، یائیر لاپید، رهبر اپوزیسیون رژیم صهیونیستی و چند مسؤول دیگر علیه احزاب حریدی هستند.

گالانت تأکید کرد: برای تحقق اهداف جنگ و تعامل با تهدیدات غزه، لبنان و کرانه باختری، اسرائیل به وحدت و شراکت در تصمیمات مربوط به آینده نیاز دارد.

۶۶ هزار تن از حریدی‌ها طی سال میلادی گذشته از خدمت نظامی معاف شدند. این تعداد در سایه جنگ رژیم صهیونیستی در جبهه‌های مختلف بی‌سابقه بوده است.

خبر مرتبط
پرده‌برداری سی‌ان‌ان از اقدام عجیب اسرائیل برای کنترل غزه

شبکه خبری سی‌ان‌ان گزارش داد که طبق بررسی تصاویر ماهواره‌ای، اسرائیل با ساخت جاده‌ای باریکه غزه را به دو نیم تقسیم کرده است.

از سال ۲۰۱۷ مسؤولان رژیم صهیونیستی نتوانسته‌اند به قانونی توافقی درباره خدمت نظامی حریدی‌ها دست یابند.

سال ۲۰۱۵ دادگاه عالی رژیم صهیونیستی قانون معافیت حریدی‌ها از خدمت نظامی را به دلیل لطمه زدن به اصل برابری لغو کرد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.