جزئیاتی از بررسی پول های دیجیتال بانک های مرکزی

  محسن کریمی، معاون روابط بین ­الملل بانک مرکزی در این نشست با بیان اینکه براساس مصوبه اجلاس پنجاه­ و­یکم تهران کمیته «آی ­تی» موضوع پول­های دیجیتال بانک­ های مرکزی به­ صورت برون­ مرزی و چند جانبه بررسی می شود و ایران پیگیری آن را به عهده دارد.

وی خاطرنشان کرد: کمیته کسب و کار و مدیریت ریسک نیز توسط کشورهای هند و پاکستان پیگیری می ­شود و این کشورها گزارش­ های خود را در نشست­ های کمیته فنی که در تهران برگزار می­ شود، ارائه می دهند.

وی افزود: طبق اساسنامه اتحادیه پایاپای آسیا، هر سال پس از برگزاری مجمع عمومی، دو جلسه کمیته فنی برگزار می ­شود و مصوبات مجمع برای اجرایی شدن توسط این کمیته پیگیری می ­شود. 

 کریمی گفت: خوشبختانه در سال ۱۴۰۲، کشور بلاروس از اروپا و کشور موریس از آفریقا به این اتحادیه اضافه شدند و زمینه های عملیاتی ­سازی عضویت اعضای جدید توسط کمیته فنی بررسی و پیگیری می­ شود.

معاون بین الملل بانک مرکزی با بیان اینکه تصمیمات مجمع قبلی اتحادیه پایاپای آسیایی در تهران در کمیته فنی در حال پیگیری است گفت: گزارش­ های فنی این کمیته ها موضوع دستور جلسه نشست پنجاه و­ دوم اتحادیه پایاپای آسیا می ­شود که در آینده برگزار خواهد شد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.