انتقاد تند دیده‌بان اروپا-مدیترانه از شکنجه مرگبار اسرا در زندان‌های اسرائیل

 دیده بان حقوق بشر اروپا-مدیترانه در بیانیه‌ای اعلام کرد: زندان‌ها و بازداشتگاه‌های اسرائیل به یک نسخه خونین‌تری از زندان گوانتانامو تبدیل شده‌اند چرا که در این زندان‌ها فلسطینی‌ها شدیدا شکنجه می‌شوند؛ شکنجه‌هایی که منجر به قتل می‌شوند. اسرای غزه در معرض جنایت‌های قتل عمدی و اعدام ظالمانه و فراقانونی از جمله قتل در زیر شکنجه قرار دارند. ارتش رژیم اشغالگر همچنان به ارتکاب جنایت‌های بازداشت ظالمانه مردم غزه و مخالفت با مشخص کردن لیست اسامی آنها یا حتی دادن اطلاعاتی درباره سرنوشتشان ادامه می‌دهد.

خبر مرتبط
خط و نشان جهاد اسلامی برای اسرائیل

جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد که اشغالگران و حامیان آن‌ها خود را برای اتفاقات ماه مبارک رمضان آماده کنند.

به نقل از خبرگزاری سما، در بیانیه این دیده‌بان آمده است: تعدادی از اسرا و بازداشت شدگان در معرض شکنجه جسمی و روانی و خشونت جنسی و تهدید از لحظه بازداشت قرار گرفته‌اند. همچنین برخی از آنها مجبور به سازش و همکاری با ارتش و شاباک در ازای کاهش شکنجه شده‌ و در معرض باج خواهی قرار گرفته‌اند. تعداد زیادی از اسرایی که آزاد شده‌اند شهادت داده‌اند که تحت شکنجه شدید قرار گرفته‌اند. در سایه چنین جنایت‌هایی باید طرف‌های قضایی بین‌المللی وارد عمل شده و تحقیقات بین‌المللی فوری و جدی را برای مجازات عاملان و خارج کردن پیکر شهدا و مشخص کردن هویت‌های آنها و پس دادن پیکرشان آغاز کنند. باید تمام اقدامات لازم برای نجات جان هزاران اسیری که همچنان در در زندان‌های رژیم صهیونیستی در بازداشت هستند، اتخاذ شود.

رژیم صهیونیستی از زمان شروع جنگ غزه شکنجه زندانیان و اقدامات سرکوبگرانه علیه فلسطینی‌ها را افزایش داده است.

ارتش رژیم صهیونیستی بیش از پنج ماه است نوار غزه را هدف قرار داده است. در حملات رژیم صهیونیستی به غزه نزدیک به ۳۱ هزار فلسطینی شهید و بیش از ۷۲ هزار نفر نیز زخمی شده‌اند. این حملات منجر به آوارگی بیش از یک و نیم میلیون فلسطینی ساکن غزه و یک بحران انسانی فاجعه بار در این منطقه شده است.

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.