اسامه حمدان: دوره اسرائیل به پایان رسیده است

اسامه حمدان از رهبران جنبش حماس در اظهاراتی با بیان اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی همواره به دنبال توافق آتش‌بس موقت هستند، تاکید کرد: مقاومت شکست نخواهد خورد و دوره (رژیم) اسرائیل به پایان رسیده است.

المیادین گزارش داد، اسامه حمدان در گفت وگو با این شبکه لبنانی، گفت: بدون شک هر مذاکره‌ای که به هدف خود نرسد ادامه نخواهد داشت و اسرائیلی‌ها می‌خواهند بحران انسانی را تشدید کنند.

وی با بیان اینکه از روز اول که اولین پیشنهاد پاریس ارائه شد یک مانع وجود داشت و ما واقع بینانه با آن برخورد کردیم، افزود: از روز اول مشخص بود که تمام خواسته آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها یک آتش بس موقت بود، درحالیکه آنها از توقف دائم عملیات خودداری کردند.

این عضو ارشد حماس با تاکید براینکه آمریکا نگران است که متهم به سرپوش گذاشتن بر جنایات اشغالگران شود، گفت: آنها و اسرائیلی‌ها در حال مانور دادن و تلاش برای خریدن زمان هستند.

حمدان همچنین با اشاره به اینکه موضع ما از ابتدا مشخص بود که هر اطلاعی در مورد اسرا بهایی دارد و ما خواهان یک توافق مکتوب هستیم و کمتر از آن را نمی‌توانیم قبول کنیم، افزود: اگر پاسخ روشنی وجود نداشته باشد، نمی‌توان به چرخش در یک دور باطل ادامه داد.

خبر مرتبط
نخستین واکنش صنعا به حمله موفقیت‌آمیز به کشتی آمریکایی در عدن

محمد علی الحوثی به ادعاهای آمریکایی‌ها درباره حمله موفقیت‌آمیز انصارالله به کشتی‌های عازم اسراییل واکنش نشان داد.

وی در ادامه در خصوص سفر بنی گانتس عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی به آمریکا نیز با بیان اینکه سفر او ربطی به توقف تجاوز نظامی ندارد، گفت: درست است که در درون رژیم صهیونیستی بر سر مدیریت جنگ اختلاف نظر وجود دارد، اما بر سر نتیجه آن اختلاف نظر وجود ندارد.

این مقام ارشد حماس افزود: پیش نویس قطعنامه ارائه شده توسط واشنگتن در شورای امنیت تلاش دارد تا پیش نویس قطعنامه ارائه شده توسط الجزایر را مهار کند و آمریکایی‌ها تلاش می‌کنند چهره خود را بدون آسیب رساندن به متحد اسرائیلی خود، خوب نشان دهند.

حمدان همچنین درخصوص ارسال کمک‌های بشردوستانه ادعایی آمریکا از طریق هوا، گفت: تمام کمک‌های ارسالی از هوا بیشتر از ۲ کامیون نیست و آمریکایی‌ها با ادامه بستن گذرگاه‌ها در محاصره غزه شرکت می‌کنند.

وی افزود: ما به همه گفته‌ایم که از هرکسی که بخواهد در موضوع آزادسازی غزه مشارکت داشته باشد، استقبال می‌کنیم و هرکس که بخواهد شریک رژیم اشغالگر باشد، مانند اشغالگران با او رفتار خواهد شد.

این عضو ارشد حماس در ادامه با تاکید براینکه امیدوارم اراده‌ای برای ورود کامیون‌های حامل کمک‌های بشر دوستانه به غزه وجود داشته باشد، گفت: مقاومت شکست نخواهد خورد و دوره (رژیم) اسرائیل به پایان رسیده و ما از موضع قدرت مذاکره می‌کنیم.

وی تصریح کرد: این نبردی است که مسیرش به سوی پیروزی است و مردم فلسطین پیروز خواهند شد.

حمدان همچنین با بیان اینکه هرچه (رژیم) اسرائیل تهاجم خود را بیشتر کند، ما را به سطوح بالاتری برای مقابله با او سوق می‌دهد، گفت: این نبرد نخستین نبرد در تاریخ درگیری با رژیم صهیونیستی است که روایت فلسطینی در آن پیروز می‌شود و این به برکت رسانه‌های مقاومت است.

وی افزود: اگر حداقل سطح عدالت در نهادهای بین المللی وجود داشت، رژیم صهیونیستی و سران آن در دادگاه جنایات جنگی محاکمه می شدند اما در نهایت جنایتکاران این رژیم و کسانی که در جنایاتشان به آنها کمک کردند، محاکمه و مردم ما پیروز خواهند شد.

خبر مرتبط
فوری/ حمله موشکی به جولان اشغالی سوریه

منابع خبری چهارشنبه شب از حمله موشکی به جولان اشغالی سوریه خبر دادند.

این عضو ارشد حماس در پایان، گفت: جنبش مردمی در اروپا و تأثیر آن بر دولت‌ها را نمی‌توان نادیده گرفت و روس‌ها نقش مهمی در این نبرد داشتند و نقش روسیه در شورای امنیت حمایت بزرگی برای فلسطینی‌ها بود.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و رژیم صهیونیستی برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای تلافی حملات «طوفان الاقصی»، جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.