واکنش کاخ سفید به توسعه شهرک‌سازی‌های تل آویو / نقض قوانین جهانی است

به گزارش النشره، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه در واکنش به توسعه شهرک سازی‌های غیرقانونی اسرائیل در اراضی اشغالی گفت: شهرک سازی‌ها مانعی جدی در برقراری صلح با فلسطینیان و مغایر با قوانین بین المللی است.

متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در اظهارتی رسانه‌ای درباره حرف و حدیث‌ها درباره ممنوعیت ورود نمازگزاران فلسطینی در کرانه باختری به مسجد الاقصی در ماه رمضان ادعا کرد: در حال رایزنی‌ها با مقامات اسرائیلی در تسهیل ورود نمازگزاران فلسطینی به مسجد الاقصی در طول ماه رمضان هستیم.

خبر مرتبط
مخالفت دو کشور فرانسه و قطر با کشتار و قحطی در غزه

فرانسه و قطر در بیانیه ای مشترک مخالفت خود را با کشتار و قحطی دادن فلسطینیان در غزه و حمله نظامی اسرائیل به رفح تاکید کردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افزایش تنش‌ها در کرانه باختری همزمان با توسعه شهرک‌های اشغالی در قدس اشغالی مدعی شد که دولت آمریکا آماده برخورد و پیگرد شمار بیشتری از صهیونیست‌های تندرو و خشونت طلب علیه ساکنان فلسطینی در اراضی اشغالی است.

این مقام آمریکایی بار دیگر مقامات رژیم صهیونیستی را دعوت به توقف شهرک سازی‌های غیر قانونی در قدس اشغالی کرد و افزود: کابینه اسرائیل با گسترش شهرک سازی‌ها با نقض قوانین بین المللی، مانع از برقراری صلح با فلسطینی‌ها می‌شود.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بخش دیگری از اظهارات خبری خود گفت: «تشکیل یک کشور مستقل فلسطینی لزوماً از ادامه شهرک سازی‌های اسرائیل فرو خواهد کاست.»

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.