سفر غیرمنتظره پادشاه انگلیس به تهران

به گزارش اقتصادنیوز، ابتلای چارلز سوم به بیماری سرطان جدیدترین خبری است که از پادشاه ۷۵ ساله انگلیس مخابره شده است. او که به سرطان پروستات مبتلا شده است، چند هفته پیش برای پیگیری روند درمان راهی بیمارستان شد.

نکته جالب توجه اما اینجاست که حدود ۵۰ سال پیش هم در چنین روزهایی، انتشار خبری در روزنامه های ایران، نام چارلز سوم را بر سر زبان ها انداخت. خبری که روزنامه اطلاعات هم در تاریخ پنجشنبه اول اسفند سال ۱۳۵۳ در صفحه نخست خود به آن پرداخت و با تیتر «پرنس چارلز در تهران» نوشت: «پرنس چارلز ولیعهد انگلیس که دیشب برسر راه سفر به نپال، برای یک اقامت غیررسمی وارد تهران شد و بعد از ظهر امروز هم تهران را ترک کرد.»

خبر مرتبط
پادشاه انگلیس در بیمارستان بستری شد

در بیانیه کاخ باکینگهام اشاره‌ای به نام بیمارستان نشده و این طور آمده است: پادشاه صبح امروز برای یک درمان برنامه ریزی شده، در بیمارستانی در لندن بستری شد.

این روزنامه سپس آورده است: «ولیعهد انگلستان بعد از ظهر امروز برای شرکت در آئین تاج گذاری پادشاه نپال از تهران به کاتماندو عزیمت کرد.»

اما این تنها سفر چارلز سوم به ایران نبود، او حدود 20 سال پیش هم در پی حادثه تلخ زلزله بم، راهی ایران شده بود. سفر او و کشور‌های مشترک المنافع در ۲۰ بهمن ۱۳۸۲ به ایران انجام شد، سفری که او را به تنها عضو خاندان سلطنتی بریتانیا تبدیل کرد که پس از انقلاب به ایران سفر کرده است.

هدف اصلی شاه چارلز سوم از سفر به ایران بازدید از شهر زلزله زده بم و کمک به بازسازی آن بود.

bIObNBa930h1

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.