روسیه آستین بالا زد/ گفت‌وگوی مستقیم بین اسرائیل و فلسطین؟

سرگئی لاوروف روز دوشنبه تاکید کرد که روسیه می‌خواهد به برقراری گفت‌وگوی مستقیم بین ۲ طرف درگیری فلسطین و رژیم صهیونیستی کمک کند.

براساس گزارش شبکه روسیا الیوم، وزیر امور خارجه روسیه افزود: گام اول فوری، البته آتش‌بس است، متأسفانه ایالات متحده همچنان از هرگونه طرحی در شورای امنیت سازمان ملل که خواستار آتش‌بس باشد، جلوگیری می‌کند. بعد از آن بالطبع، مشکلات انسانی را باید حل کرد چراکه فرصت کافی برای ارسال کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه وجود ندارد.

خبر مرتبط
روسیه، غرب را انگشت به دهان گذاشت

به اذعان این روزنامه انگلیسی، گرچه روسیه در حمله به اوکراین متحمل خسارات فراوانی در خودروهای زرهی خود شده، اما با تعمیر ادوات قدیمی و افزایش ظرفیت تولید، موضع خود را در جنگ حفظ کند.

وی افزود: زمانی که گام‌های فوری و سریع برای برقراری آتش‌بس و ارائه کمک‌های بشردوستانه به غزه برداشته می‌شود، «لازم است در اجرای عملی، به‌ویژه اجرا - و نه وعده‌های بعدی - قطعنامه‌های سازمان ملل در مورد آتش‌بس و تشکیل کشور فلسطینی» مشارکت کنیم.

لاوروف خاطرنشان کرد که در طول جنگ نوار غزه، «بیشتر از کل دوره عملیات نظامی ویژه روسیه، حتی در کل دوره پس از سال ۲۰۱۴ و پس از کودتا در اوکراین، غیرنظامیان، کودکان و زنان کشته شده‌اند».

خبر مرتبط
تامین سلاح روسیه برای کره شمالی گران تمام شد/ اتحادیه اروپا تحریم می‌کند

یک مقام ارشد اتحادیه اروپا روز جمعه در بروکسل گفت: اتحادیه اروپا امکان اعمال تحریم‌ها علیه کره شمالی را به دلیل ارسال تجهیزات نظامی به روسیه بررسی می‌کند.

از هفت اکتبر ۲۰۲۳، رژیم صهیونیستی که در دادگاه بین‌المللی به اتهام نسل کشی علیه فلسطینیان محاکمه می‌شود، جنگی ویرانگر را علیه غزه به راه انداخته‌است که تا روز یکشنبه ۲۸ هزار و ۹۸۵ شهید و ۶۸ هزار و ۸۸۳ مجروح بر جای گذاشته‌است که بیشتر آنها کودکان و زنان، علاوه بر هزاران مفقود در زیر آوار هستند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.