روسیه هشدار داد؛ تهدید بزرگ علیه غرب/ شلیک موشک‌های هسته‌ای به آمریکا و اروپا

دیمیتری مدودف، از متحدان نزدیک پوتین که از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲ مقام ریاست جمهوری روسیه را در اختیار داشت، گفت اگر شکست نظامی منجر به بازگشت به مرزهای ۱۹۹۱، زمانی که اتحاد جماهیر شوروی فروپاشید، شود، مسکو آرماگدون را رقم خواهد زد. او گفت: «تلاش برای بازگرداندن روسیه به مرزهای سال ۱۹۹۱ تنها به یک چیز منجر خواهد شد. به سوی جنگ جهانی با کشورهای غربی با استفاده از کل زرادخانه استراتژیک کشورمان با هدف کیف، برلین، لندن، واشنگتن».

خبر مرتبط
اعتراف تلخ بورل درباره اوکراین/ توان مالی برای تأمین تسلیحاتی نداریم

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت بروکسل توان مالی برای تأمین تسلیحاتی اوکراین ندارد.

او گفته موشک‌های هسته‌ای مافوق صوت همچنین «همه مکان‌های تاریخی زیبای دیگری را که از مدت‌ها پیش در اهداف پروازی سه‌گانه هسته‌ای ما گنجانده شده‌اند» هدف قرار خواهند داد. او افزود: «اگر ناپدید شدن یک کشور هزار ساله، میهن بزرگ ما در خطر باشد و فداکاری‌های مردم روسیه در طول قرن‌ها بیهوده باشد، آیا ما شجاعت انجام این کار را خواهیم داشت؟ پاسخ واضح است».

او ادعا کرد که کی‌یف و غرب باید به پوتین اجازه دهند تا تکه‌هایی از اوکراین را که او به‌عنوان روسیه می‌داند، در اختیار داشته باشد. او گفت: «بهتر است قبل از اینکه خیلی دیر شود همه چیز را [به ما] برگردانیم. یا خودمان آن را با حداکثر تلفات برای دشمن برمی‌گردانیم. مانند آودیوکا. رزمندگان ما قهرمان هستند!»

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.