هلاکت ۱۸ صهیونیست در مرزهای شمالی سرزمین های اشغالی

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی چهارشنبه با اشاره به حملات موشکی از لبنان به سرزمین های اشغالی اعلام کرد که از آغاز جنگ در غزه در هفتم اکتبر، ۱۸ نظامی و شهرک‌نشین در حملات به مرزهای شمالی اسراییل کشته شدند.

شبکه الجزیره از حمله گسترده موشکی از جنوب لبنان به سمت «اصبع الجلیل» و «الجلیل اعلی» در سرزمین‌های اشغالی خبر داد.

در همین حال، منابع خبری گزارش دادند که آژیرهای خطر برای چندین بار در شهر «صفد» واقع در الجلیل اعلی به صدا درآمده است.

برخی منابع دیگر تاکید کردند که یک ساختمان در شهر صفد به طور مستقیم هدف موشک قرار گرفته است.

در همین حال، سازمان امداد و ‌نجات رژیم صهیونیستی گزارش داد که در نتیجه حمله موشکی از خاک لبنان به منطقه اشغالی صفد، ۷صهیونیست زخمی و به بیمارستان منتقل شدند که وضعیت ۳ نفر از آن‌ها وخیم است.

شبکه ۱۴ رژیم صهیونیستی هم از هلاکت یک صهیونیست در نتیجه این حملات خبر داد.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی همچنین گزارش دادند که حزب الله لبنان در این حمله از موشک‌های دقیق و نقطه زن استفاده کرده و گنبد آهنین در رهگیری موشک آخر ناموفق بوده است.

از سوی دیگر رادیو ارتش رژیم صهیونیستی گزارش داد که ۱۰ فروند موشک از جنوب لبنان به سمت صفد در سرزمین‌های اشغالی شلیک شده است.

گفته می‌شود که در پی این حمله گسترده موشکی، برق منطقه صفد قطع شده است.

با آغاز عملیات «طوفان الاقصی» توسط گروه‌های مقاومت فلسطین، حزب‌الله لبنان در راستای سرگرم کردن بخش عمده‌ای از نظامیان صهیونیست در شمال اراضی اشغالی و کاهش فشار بر مقاومت در غزه، اقدام به انجام عملیات‌های روزانه و سنگین علیه اهداف رژیم صهیونیستی کرده‌ است.

عملیات‌های حزب‌الله درست یک روز پس از آغاز عملیات طوفان الاقصی و همزمان با تجاوزهای رژیم صهیونیستی به نوار غزه آغاز شد.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی نیز بارها اعتراف کرده‌اند که حزب‌الله در شمال سرزمین‌های اشغالی فلسطین همچنان دست برتر را دارد و ارتش اسرائیل در این منطقه به دام افتاده‌ است.

این آمار در حالی منتشر می شود که دبیرکل حزب الله لبنان روز گذشته اعلام کرد: آنچه ما در جبهه لبنان، در زمینه حمایت از مقاومت در غزه انجام می دهیم، یک مسؤولیت وطنی است.

سید حسن نصرالله گفت: مواضع ما در جبهه لبنان با اصول انسانی، ارزش های اخلاقی و مسوولیت های شرعی و دینی ما تناسب دارد.

وی تأکید کرد: برخی گمان می کنند که مبارزه مقاومت در جبهه لبنان، هیچ فایده ای ندارد که این امر، مصیبت بار است.

دبیرکل حزب الله لبنان با تاکید بر اینکه همه تحولات منطقه را زیر نظر دارد، تصریح کرد: ما در جنوب لبنان، اوضاع غزه را رصد می کنیم و زمانی که تجاوز به آن متوقف شود، شلیک موشک از جنوب لبنان نیز متوقف خواهد شد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.