النجباء: جنایات آمریکا بدون مجازات نخواهد ماند

روسیاالیوم گزارش داد، جنبش النجباء عراق یکی از گروه‌های مقاومت اسلامی عراق در واکنش به حمله ددمنشانه آمریکا به مقاومت عراق و شهادت دو فرمانده مقاومت با صدور بیانیه‌ای واکنش نشان داد.

در بیانیه جنبش النجباء آمده است: ای رزمندگان قهرمان و ای کسانی که با اشغالگران در حال جنگ هستید. این وقت شماست و این نبرد شماست. به خدا سوگند فقط یک مرگ، مرگ با عزت و شرف است. بیایید انتقام خون شهدا را با انتقام از آمریکا، اعوان و شرکا و منافع آن بگیریم و این راه و هدف اصلی ما باشد.

جنبش النجباء عراق اعلام کرد: امروز در مرکز بغداد، هواپیمای آمریکایی که در آسمان ما جولان می داد بدون اینکه بازدارندگی در برابر آن انجام شود؛ فرمانده حشد شعبی و کتائب حزب الله حاج ابوباقر الساعدی را هدف قرار داد و به شهادت رساند. فرمانده الساعدی به یک سازمان رسمی عراق مرتبط با فرمانده کل نیروهای مسلح عراق وابسته است. حاکمیت، حرمت خون و اراضی عراق کجاست؟

در این بیانیه آمده است: ای عراقی‌ها این تحقیر خون عراقی را مورد توجه قرار دهید که به خداوند سوگند محدود به فرزندان حشد شعبی و مردان مقاومت نخواهد بود و دست تجاوز به هر کسی که در برابر این رژیم غاصب قرار گیرد نیز دراز خواهد شد حتی آنانی که تصور می کنند از آتش اشغالگران مصون هستند.

النجباء اعلام کرد: این حمله تا زمانی که موضع رسمی کوبنده ای از سوی دولت عراق انجام نشود، آخرین حمله نخواهد بود. واکنش ما به یاری خداوند متمرکز خواهد بود و این جنایات بدون مجازات نخواهد ماند و زمان آن را وقتی خواهید دانست که صبر ما لبریز شود. منتظر واکنش بمانید. ما زمان و مکان مناسب را انتخاب خواهیم کرد و عاقب از آن پرهیزگاران است.

پیش از این نیز شیخ قیس الخزعلی دبیر کل جنبش عصائب اهل الحق عراق گفت: حملات آمریکا با وجود اقدامات مثبت دولت عراق و تعهد به آرام کردن گروه‌های مقاومت همچنان ادامه دارد.

وی افزود: تداوم حملات آمریکا نقض حاکمیت عراق و شاهدی بر توهین و تحقیر آمریکا نسبت به دولت و ملت عراق است.

دبیرکل جنبش اهل الحق تاکید کرد که لازم است عراق درخواست رسمی برای خروج فوری نیروهای خارجی به شورای امنیت ارائه کند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.