یورش گسترده اشغالگران اسراییلی به شهر جنین

منابع خبری از یورش گسترده اشغالگران اسراییلی به جنین خبر دادند. این منابع تاکید کردند که نظامیان اشغالگر اسراییلی این شهر را به محاصره کامل درآوردند.

الجزیره گزارش داد، همزمان بولدوزرهای اسراییلی هم در حال تخریب زیرساخت‌های شهر جنین هستند. پهبادهای ارتش رژیم صهیونیستی هم به طور گسترده در آسمان این منطقه به پرواز درآمدند.

خبر مرتبط
مصر هم به داد اسرائیل نرسید/ هیئت صهیونیست دست خالی ماند

به گفته یک منبع صهیونیست مسئول عالی‌رتبه اسرائیلی در رابطه با مسئله اسرا دست خالی از قاهره بازگشته است.

ارتش رژیم صهیونیستی شمار زیادی از نیروهای پشتیبانی خود را روانه جنین کرده است. المیادین خبر داد که ارتش اشغالگر نیروهای کمکی نظامی را به سمت شهر جنین در کرانه باختری سوق می دهد.

روز گذشته نیز، باشگاه اسیر فلسطین اعلام کرد که نظامیان اشغالگر اسراییلی در ادامه حملات خود به کرانه باختری از شب گذشته ۲۵ فلسطینی دیگر را بازداشت کردند. در میان بازداشت شدگان شماری آزاده فلسطینی هم دیده می‌شود.

بیشتر این افراد در استان‌های بیت لحم، جنین، قلقیلیه، رام الله، نابلس، طولکرم و قدس بازداشت شدند. از آغاز جنگ در غزه در هفتم اکتبر گذشته تاکنون نزدیک به ۶۰۰۰ فلسطینی در کرانه باختری توسط صهیونیست‌ها بازداشت شدند.

خبر مرتبط
آمریکا شمشیر را از رو بست / از آتش بس در غزه حمایت نمی‌کنیم

هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا گفت که ما از آتش بس در غزه حمایت نمی‌کنیم.

همزمان طی شب و روز گذشته درگیری‌ها میان نیروهای مقاومت فلسطین و ارتش رژیم صهیونیستی در کرانه باختری گسترده‌تر شده است. در همین رابطه شبکه الجزیره گزارش داد که نیروهای اشغالگر صهیونیستی به روستای بنی نعیم واقع در شرق الخلیل یورش برده و در آنجا اقدام به تیراندازی کردند.

اشغالگران صهیونیست همچنین به شهر طولکرم واقع در کرانه باختری نیز حمله کرده و این شهر را به محاصره خود درآورده و تک‌تیراندازان خود را در اطراف این شهر مستقر کردند. بلدوزرهای نظامی رژیم صهیونیستی در جریان این حمله اقدام به تخریب زیرساخت‌های محله حارة البلاونة در اردوگاه طولکرم کردند.

نظامیان رژیم صهیونیستی همچنین از ورود خودروهای امدادی و آمبولانس و کمک به مجروحان عملیات نظامی صهیونیست‌ها در این شهر جلوگیری کردند.

گردان‌های واکنش سریع شهدای الاقصی از ورود به درگیری با دشمن صهیونیستی و تیراندازی و ایجاد انفجار در محورهای مختلف اردوگاه طولکرم در برابر رژیم صهیونیستی خبر داد. در همین رابطه المیادین گزارش داد که نظامیان رژیم صهیونیستی در طولکرم با انفجار شدید یک بمب دست‌ساز در برابر یک بلدوزر نظامی خود مواجه شدند.

نظامیان صهیونیست در جریان یورش گسترده خود به اردوگاه طولکرم واقع در کرانه باختری به مدرسه وابسته به آژانس امداد و اشتغال فلسطینیان در سازمان ملل متحد (آنروا) نیز حمله کردند.

اردوگاه نور شمس در طولکرم از دیگر مناطقی بود که از حملات ارتش رژیم صهیونیستی به طولکرم در امان نماند. در حمله پهپادی ارتش رژیم صهیونیستی به اردوگاه نور شمس واقع در طولکرم تعدادی از فلسطینیان زخمی شده‌اند.

خبر مرتبط
اقدام جالب خاخام‌های یهودی در سازمان ملل برای آتش‌بس غزه+فیلم

خاخام‌های یهودی روز سه شنبه به وقت محلی با حضور در سازمان ملل برای آتش بس در غزه دعا کردند.

نیروهای رژیم صهیونیستی همچنین به شهر الظاهریه در جنوب الخلیل حمله کرده و خودروهای زرهی و نظامی خود را در این شهر مستقر کردند. روستای حوسان واقع در غرب بیت لحم نیز از یورش نظامیان صهیونیست و حمله آنها به منازل روستاییان در امان نماند. ارتش اشغالگر صهیونیستی همچنین به اردوگاه الفوار واقع در جنوب شهر الخلیل نیز حمله کردند.

همچنین گردان‌های شهدای الاقصی در جنین اعلام کردند که عناصر مبارز این گردان درگیری‌های شدیدی با نیروهای اشغالگر صهیونیستی که به روستای عرابه واقع در جنوب غرب جنین یورش برده بودند، آغاز کرده‌اند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.