مرسدس بنز با الهام از یک فیلم معروف کولاک کرد + تصاویر

شرکت مرسدس می‌گوید AVTR تحولی در خودروهای پیشرفته به حساب می آید. این وسیله نقلیه تخم مرغی کرومی با نور نئون قرار است احساس یک موجود زنده را به جای یک جسم بی روح بازسازی کند. گوردن واگنر، مدیر طراحی مرسدس بنز، گفت: «همه چیز را می توان تغییر داد و در عین حال بر کل ارگانیسم یا خودرو تأثیر مثبت گذاشت. تجربه کاربر به عنوان یک عنصر مرکزی با یک ارگانیسم همزیست قابل مقایسه است.»

تصاویر | تولید جدید و عجیب مرسدس بنز با الهام از یک فیلم معروف

سان دیلی گزارش داد، واگنر ادامه داد: شکل خودرو مستقیما از موجودات پرفروش ترین فیلم دنیا الهام گرفته شده بود. نکته اینجاست که هنوز نمی شود راننده واقعاً با استفاده از مغز ماشین را براند، اما می‌توان از این فناوری برای کنترل بخش‌هایی از رابط کاربری استفاده کرد. با این حال از این ویژگی می تواند برای تغییر موج رادیو یا انتخاب رنگ متفاوتی از نور محیط داخل استفاده کند.

راننده برای کنترل خودرو یک کلاه ایمنی با الکترون هایی که به پشت سر متصل می شود، باید روی سر بگذارد. پس از یک دقیقه کالیبراسیون، خودرو نقاط نورانی را بر روی داشبورد دیجیتال پخش می کند. سپس مغز راننده به محرک های بینایی واکنش نشان می دهد بعد توسط دستگاه اندازه گیری می شود.

تصاویر | تولید جدید و عجیب مرسدس بنز با الهام از یک فیلم معروف

پس از آنالیز امواج مغزی راننده برای تشخیص نقاط نورانی که روی آنها تمرکز کرده، عملکرد آن شروع می شود. در اینجا هیچ فرمان یا پدالب وجود ندارد و AVTR را می توان از روی هر دو صندلی جلو هدایت کرد. برای شتاب دادن یا ترمز کردن، کافی است تا راننده جوی استیک تعبیه شده را به جلو یا عقب فشار دهد و یا برای چرخیدن ان را به سمت مسیر کج کند.

صندلی راننده بسیار نرم و راحت با شیشه هایی عظیم است که منظره فوق العاده ای به بیرون برای راننده فراهم می کند. برای روشن شدن هم فقط یک لمس کوچک روی کنسول وسط کافی است تا AVTR به معنای واقعی کلمه زنده شود. این را می توانید از روی ضربان قلبی که از بلندگوهای صوتی فضایی خودرو پخش می شود متوجه شوید.

تصاویر | تولید جدید و عجیب مرسدس بنز با الهام از یک فیلم معروف

 

هشت محرک در صندلی‌ها به صورت هماهنگ می‌لرزند و نور محیط اطراف کابین نیز به حالت رقصان در می آید. ۳۳ فلپ با کنترل جداگانه در قسمت عقب به طور ارگانیک در هنگام حرکت AVTR حرکت می کنند، مانند آبشش ها یا باله های یک ماهی. در کل کابین AVTR پر از نور رادیکال است. این خودروی عجیب و شگفت انگیز روی چهار چرخ بزرگ که شبیه دونات های کارتونی هستند می چرخد. نکته جالب این است که ویژن از مواد بازیافتی ساخته شده از لباس های قدیمی و بطری های پلاستیکی و چرم گیاهی استفاده می کند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.