افزایش فشار خانواده های اسرا اسرائیلی به نتانیاهو

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که مسئول پرونده اسرا در دولت این رژیم در دیدار با خانواده‌های اسرا از آنها خواسته تا اعتراضات را متوقف کنند، زیرا دولت برای رسیدن به این هدف دست به هر کاری می‌زند.

یکشنبه خانواده‌های اسرای صهیونیست دست به تحصن زدند و خیابانی در نزدیکی ورودی وزارت جنگ رژیم صهیونیستی در تل‌آویو را برای مدت کوتاهی بستند. این خانواده‌ها تحصن خود را به ورودی اصلی وزارت جنگ منتقل و اعلام کردند تا زمان اعلام توافق جدید برای معامله تبادل اسرا در این محل خواهند ماند.

در همین زمینه، شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که کابینه جنگ در نشست امشب خود در مورد روند جدیدی برای یک توافق جدید مبادله اسرا با حماس بحث خواهد کرد.

پیام تمسخرآمیز قسام به اسرائیل/ دیر رسیدید؛ ماموریت انجام شد!

 

رادیو رژیم صهیونیستی اعلام کرد که کشته شدن سه تن از اسرای صهیونیست توسط ارتش رژیم در محله الشجاعیه در غزه، عواقب زیادی برای حلقه تصمیم‌گیری در تل‌آویو داشته است.

بنی گانتس، عضو کابینه جنگ گفت که با خانواده‌های اسیران در مورد احتمالات دستیابی به توافق صحبت کرده و گفته است مشکل در توانایی دستیابی به توافق است.

دو منبع مصری فاش کردند که رژیم صهیونیستی و جنبش حماس آماده تمدید آتش‌بس و آزادی بازداشت‌شدگان هستند. به گفته منابع، خانواده‌های اسرای صهیونیست اعتراضات خود را تشدیده کرده و خواهان طرحی جدید برای آزادی‌شان هستند.

روزنامه هاآرتص به نقل از برادر یکی از اسرا هم گزارش داد: ما در طول روزهای هفته در مقابل وزارت جنگ خواهیم بود. می‌دانم که آن‌ها از هر راهی استفاده می‌کنند تا با ما روبرو نشوند چراکه احساس مسئولیت و گناه می‌کنند.

روزنامه یدیعوت آحارونوت هم نوشت، خانواده‌های اسرای صهیونیست شنبه چادرهایی را در ورودی اصلی وزارت جنگ ایجاد کرده‌ و اعلام کرده‌اند که تمام فعالیت‌های اعتراضی خود را تا زمان ارائه طرحی از سوی کابینه برای آزادی اسرا به این محل منتقل می‌کنند.

خانواده‌های اسرا شنبه در نامه‌ای به بنیامین نتانیاهو خواهان تلاش برای معامله جدید تبادل اسرا شدند. این خانواده‌ها اعلام کردند: آزادی اسرا در راستای جدول زمانی کابینه نیست و ما پاسخی دریافت نکرده‌ایم. بلکه فقط شاهد اسرای کشته‌شده هستیم.

روزنامه نیویورک تایمز نیز نوشت، کشته شدن اسرای صهیونیست در غزه شک و تردید شهرک‌نشینان درباره نتانیاهو را بیشتر می‌کند.

کشته شدن سه اسیر صهیونیست در حملات رژیم صهیونیستی در غزه، فشارهای داخلی بر نتانیاهو را افزایش داده است. همچنین رسانه‌های صهیونیست از اختلافات میان خانواده‌های سربازان کشته‌شده در جنگ و اسرا در غزه درباره ادامه جنگ خبر دادند. خانواده‌های سربازان کشته‌شده خواهان ادامه جنگ و خانواده‌های اسرا مخالف آن هستند. مقاومت فلسطین بارها تأکید کردند که تنها در صورت توقف حملات، معامله تبادل اسرا را می‌پذیرد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.