این افراد هفته 10 میلیون یارانه سلامت می گیرند

 خروپف، صدایی بسیار آزاردهنده است و کم نیستند افرادی که شب‌ها مدام با صدای خروپف یکی از اعضای خانواده بیدار می‌شوند. سال گذشته در یک بررسی در بریتانیا مشخص شد، ۴۱٫۵ درصد از مردم بریتانیا، حدود ۳۰ میلیون‌ نفر، خروپف می‌کنند.

بیشتر مواقع ممکن است چندان نگران سلامت افرادی که دایما خروپف می‌کنند نباشید. چراکه، مواردی چون حساسیت، اضافه وزن، مصرف سیگار و نوشیدنی‌های الکلی موجب ابتلای فرد به خروپف می‌شود. اما گاهی‌اوقات خروپف نشانه نوعی بیماری جدی، مانند آپنه خواب است.

به همین دلیل افرادی که به خروپف‌های شدید مبتلا هستند و خروپف آنها ناشی از بیماری‌های خطرناکی مثل آپنه خواب است می‌توانند هفته‌ای ۱۵۶ پوند از سازمان بهداشت بریتانیا دریافت کنند.

آپنه خواب یا وقفه تنفسی در خواب، نوعی اختلال خواب است که باعث توقف یا کاهش تنفس برای مدتی کوتاه (اما با دفعات زیاد) در طول خواب می‌شود که در بعضی موارد فرد را با احساس خفگی از خواب بیدار می‌کند.

بنابه گفته متخصصان بهداشت و سلامت، این اختلال، موجب بیماری‌های دیگری مثل پرفشاری خون، سکته مغزی، نارسایی قلبی و عوارض جدی دیگری می‌شود که ممکن است روی زندگی روزمره افراد مبتلا تاثیر منفی بگذارد. خوشبختانه برای خروپف و اختلال آپنه خواب، درمان‌هایی وجود دارد و سازمان بهداشت بریتانیا، این کمک‌هزینه درمانی را به افراد مبتلا برای پیگیری بیماری‌شان می‌دهد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.