تمام مجوزهای ساخت‌وساز در ایان شهر نیم‌بهاست

علی‌اصغر غفاری‌آثار،  فرماندار شهرستان رزن چهارشنبه ۲۲ آذر در جلسه رسیدگی و بررسی مشکلات مشاوران املاک شهرستان رزن، با بیان اینکه تا پایان هفته آینده مشکلات موجود پروژه‌های مسکن مهر و نهضت ملی مسکن شهرستان مرتفع خواهد شد، اظهار کرد: در جلسه شورای تأمین  مسکن برگزار شده امروز استانداری، استاندار همدان با قید فوریت دستور داد پروژه های مسکن شهرستان رزن با حضور میدانی معاون عمرانی استانداری بازدید و مشکلات این حوزه تا پایان هفته آینده رفع شود.

وی افزود: مشکل مسکن خودمالکی تعاونی مسکن ۳۰۰ واحدی ایثارگران مربوط به سال ۶۷، تعاونی مسکن ۳۲۰ واحدی بهداشت و درمان مربوط به سال ۸۲ و تعاونی مسکن ۶۱۰ قطعه‌ای فرهنگیان شهرستان مربوط به سال ۸۶ طی دو سال گذشته با پیگیری لازم در دولت سیزدهم مرتفع شد و در حال حاضر نیازمند ساخت و ساز است و برای سرعت بخشیدن به ساخت و سازها در این رابطه شهرداری را ملزم کردیم که تمامی مجوزهای ساخت و ساز این واحدها را نیز نیم بها کند.

غفاری‌آثار با بیان اینکه با نیم بها شدن مجوز ساخت توسط شهرداری خوشبختانه روند ساخت و ساز مسکن طی دو سال گذشته در شهرستان رزن به نسبت سایر شهرستان‌ها افزایش داشته است، خاطرنشان کرد: در بحث تسهیلات پروژه نهضت ملی مسکن طی پیگیری های انجام شده و جلسه چندی پیش با مدیرعامل بانک مسکن استان همدان مقرر شد که روند پرداخت تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن شهرستان توسط بانک مسکن شتاب دوچندان به خود بگیرد.

وی در بخش دیگری با اشاره به اقدامات ارزنده انجام شده و در حال اجرای شهرداری رزن مطرح کرد: پروژه ۱۱۰ هکتاری در حال اجرای بام رزن، ساماندهی و زیباسازی ورودی شهر،  تمثال شهدا، توجه به مبلمان شهری و نیز پروژه‌های مختلف عمرانی هر یک گویا و حاکی اقدامات ارزنده شهرداری برای ارائه خدمات هر چه مطلوب‌تر به شهروندان رزنی است‌.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک شهرستان رزن هم از فعالیت ۷۰ واحد مشاوران املاک در سطح شهرستان خبر داد و اظهار کرد: هر یک از بنگاه ها و مشاوران املاک سطح شهرستان حداقل برای سه نفر اشتغال ایجاد کرده است.

به گزارش ایسنا، در این جلسه رئیس اتحادیه مشاوران املاک شهرستان به نمایندگی از سایر مشاوران املاک سطح شهرستان مشکلات صنف خود را مطرح کرده و به مشکلات این حوزه با حضور شهردار شهر رسیدگی شد.

کاهش حق کمیسیون، افزایش چندین برابری مالیات مشاوران املاک و افزایش تعداد واحدهای مشاوران املاک سطح شهرستان از جمله مشکلات حوزه مشاوران املاک بود که رئیس اتحادیه مشاوران املاک شهرستان به آن اشاره کرد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.