معاون سید حسن نصرالله: تا توقف جنگ در غزه، گفت‌وگو نمی‌کنیم

نعیم قاسم که در مراسم بزرگداشت شهدای حزب‌الله در جنگ اخیر با رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده بودند، سخن می‌گفت، تصریح کرد: با هیچ فردی درخصوص شرایط جنوب لبنان و در سایه ادامه تجاوز اسرائیل به غزه بحثی نخواهیم داشت و هر سخنی تنها زمانی موضوعیت پیدا می‌کند که حملات به غزه متوقف شود.

وی گفت: نه تهدید، نه اغوا و نه گره زدن حوادث جاری در مرز جنوبی با امتیاز در داخل نمی‌تواند ما را ترغیب کند، چرا که ما تنها زمانی با کسی سخن می‌گوییم که تجاوز به غزه متوقف شده وآن زمان است که بررسی می‌کنیم که آیا این می توان درباره این موضوع با یکدیگر سخن گفت یا شرایط آن را ندارد.

وی ادامه داد: از همان آغاز حزب الله اعلام کرد جبهه لبنان یک جبهه یاری گر خواهد بود، آنهم یاری و کمکی که وظیفه است و در راستای منافع فلسطین و لبنان است.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: اقدام حزب الله یک اقدام مقاومتی و دفاع قانونی و مشروع بلکه واجب است، چرا که دشمن جز زبان زور زبان دیگری نمی‌فهمد.

قاسم گفت: ما با سیگنال فردی که خواهان سازش، تضعیف یا کنارگذاشتن سلاح باشد، تسلیم نخواهیم شد، چرا که قدرت است که سبب شده ما در لبنان مستقل و سربلند زندگی کنیم. وی ادمه داد: همچنان که در سایه این قدرت توانستیم با چالش‌ها مقابله کرده و به توحش [رژیم صهیونیستی] که درحال گسترش بود، پایان دهیم.

معاون سید حسن نصرالله تصریح کرد: مشخص نیست که جنگ شدیدتر شود یا از شدت آن کاسته شود و همه اینها به تحولات میدانی جنگ بستگی دارد و همچنین تابع تصمیماتی است که اسرائیل می‌گیرد، هرچند که ما در کمین بوده و برای آن آماده هستیم.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.