اسرائیل شروط حزب‌الله را پذیرفت/ احتمال استقرار نیروهای آمریکایی و فرانسوی در نقاط مرزی

 رسانه‌های عربی امروز دوشنبه گزارش دادند که اسرائیل برای خودداری از تشدید درگیری نظامی با نیروهای حزب‌الله در نقاط مرزی با تن دادن به شروط حزب الله در کنترل برخی نقاط دیده‌بانی مرزی، حضور نیروهای نظامی فرانسه را مشروط به استقرار نظامیان آمریکایی در نوار مرزی کرده است.

این رسانه‌ها به نقل از منابع خود گزارش دادند که «اسرائیل موافقت کرده است که حزب الله لبنان تعدادی از نقاط دیده بانی خود را در نوار مرزی با فلسطین اشغالی حفظ کند، اما این شرط در صورتی اجرایی خواهد شد که ارتش لبنان و نیروهای فرانسوی در نقاط مرزی مستقر شوند.»

لفاظی تازه نتانیاهو علیه ایران

به گزارش رسانه‌های عربی، اسرائیل همچنین خواستار آن است که ارتش لبنان به تنهایی در جنوب این کشور حضور نظامی داشته باشد. در همین زمینه، این رسانه‌ها گزارش دادند که آمریکا در حال برنامه ریزی برای استقرار نیرو در مرز بین اسرائیل و لبنان است، زیرا واشنگتن بر این باور است با استقرار نیروهای نظامی در نوار مرزی از تشدید تنش میان حزب الله و اسرائیل جلوگیری خواهد کرد.

لبنان برای اسرائیل خط و نشان کشید

شبکه تلویزیونی الحدث وابسته به عربستان سعودی به نقل از منابعی گزارش داد که اسرائیل از فرانسه می‌خواهد اوضاع را در سمت مرز لبنان رصد کند، در حالی که آمریکا همین کار را در سمت مرز اسرائیل انجام خواهد داد.

به نوشته رسانه‌های عربی، رژیم صهیونیستی همچنین درخواست کرده است که همه تسلیحات مستقر در جنوب لبنان با هدف جلوگیری از تشدید درگیری با حزب الله به ارتش لبنان منتقل شود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.