این کشور پشت ایران درآمد/ اقدامات مداخله جویانه آمریکا علیه ایران را محکوم می‌کنیم

 میگل دیاز کانل در نشست مطبوعاتی با  همتای ایرانی خود  تاکید کرد: حمایت خود را از حق مشروع جمهوری اسلامی ایران برای تعیین سرنوشت و حاکمیت خود را اعلام می‌کنیم.

وی هم‌چنین اظهار کرد: از حمایت جمهوری اسلامی ایران از کوبا برای مبارزه با محاصره ظالمانه ایالات متحده آمریکا تشکر می‌کنیم.

وی گفت: از حمایت ایران برای انتخاب کوبا به عنوان رئیس گروه ۷۷ و همچنین رای ایران برای عضویت کوبا در شورای حقوق بشر سازمان ملل تقدیر و تشکر می‌کنیم.

امضای رئیسی پای ۷ سند و تفاهم نامه همکاری با کوبا

رئیس جمهور کوبا با بیان این‌که «این دیدار که دارای معنای بالایی است، در راستای تحقق بخشیدن به همکاری‌های بین دو کشور است» ادامه داد: این دیدار در راستای تداوم به موضوعات همکاری است که در سفر رئیس جمهور ایران به هاوانا مورد توافق قرار گرفت.

وی با تاکید بر این‌که «دیدار در تهران در راستای تداوم روابط دوستانه‌است» افزود: به‌دنبال تحقق بخشیدن بر اهدافی هستیم که بر پایه روابط تاریخی ما بنا شده‌ است.

وی گفت: این دیدار در راستای تداوم روابط دوستانه‌ای است که رائول کاسترو در دوران  خود پیگیر آن بود.این دیداری است برای تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران کشور دوست و برادر ما در خاورمیانه است. به‌دنبال تحقق بخشیدن بر اهدافی هستیم که بر پایه روابط تاریخی ما بنا شده‌اند.

دیاز کانل همچنین اظهار داشت: کشتار هزاران نفر از زنان و کودکان فلسطینی را محکوم می‌کنیم. خواستار آتش بس فوری هستیم تا شرایط تشکیل دولت مستقل فلسطینی ایجاد شود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.