انتقاد حزب اسپانیایی از سکوت کشورها در قبال جنایات اسرائیل

حزب پودموس هفته جاری در مادرید مراسمی در دفاع از فلسطین و اعلام انزجار خود از کشتار رژیم صهیونیستی در نوار غزه برگزار کرد.

در این نشست یونه بلارا دبیرکل پودموس که همراه با دیگر مدافعان فلسطین صحبت می کرد، یکی از اهداف این برنامه را جمع آوری ۷۰ هزار امضا برای کشاندن اسرائیل به دادگاه کیفری بین المللی به اتهام جنایت علیه بشریت اعلام کرد و گفت تاکنون ۶۴ هزار امضا جمع آوری شده است.

وی افزود: کشورهایی مانند بولیوی و کلمبیا هستند که رهبری واکنش به اسرائیل را بر عهده دارند و بار دیگر خواستار اعمال تحریم‌های اقتصادی به مقامات عالی رتبه تل‌آویو و قطع روابط با اسرائیل و همچنین توقف خرید سلاح از این کشور شده‌اند.

بلارا از اینکه "اروپا از سیاست ایالات متحده پیروی کند" انتقاد کرد و "سکوت" جامعه بین المللی در برابر "تلاش برای نابودی" مردم فلسطین توسط اسرائیل را محکوم کرد و خواستار رعایت قوانین بین المللی و توقف"جنایت جنگی" اسرائیل علیه غیرنظامیان غزه شد.

وی تصریح کرد که "پروژه صهیونیستی" ساختن اسرائیل به عنوان یک حکومت "عمیقاً استعماری" است و یک "رژیم آپارتاید" علیه فلسطینیان ایجاد می کند.

این نماینده مجلس اسپانیا نسبت به تلاش برای «مجرم‌ پنداری» افراد معترض به اقدامات اسرائیل هشدار داد، زیرا ابراز همبستگی با فلسطین، حمایت از تروریسم تلقی می شود یا تظاهراتی که در برخی کشورها برگزار می‌شود، محدود شده است.

در این نشست ضدصهیونیستی از رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران دعوت به عمل آمد و دکتر احمدی با دیدار با دبیرکل پودموس از موضع گیری منطقی وی وحمایت از قربانیان مظلوم فلسطین تشکر کرد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.