خبر جدید آمریکا درباره آزادی اسرای اسرائیلی در غزه

منابع آمریکایی روز جمعه به وقت محلی اعلام کردند: مقامات کاخ سفید در حال نظارت بر انتقال گروگان ها در زمان واقعی هستند.

یک مقام آگاه آمریکایی گفت: تأکید زیادی بر موفقیت روز اول آزادی گروگان ها شده است، زیرا این امر به هموار کردن مسیر برای چند روز آینده کمک می کند.

انتظار نمی رود آمریکایی ها جزو ۱۳ گروگان اولی باشند که امروز آزاد شدند.

 به گزارش ایرنا، رسانه های اسرائیلی اعلام کردند  ۱۳ اسیر اسرائیلی نزد حماس ، به مقامات مصری تحویل داده شدند. پیش از این دفتر نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس  اعلام کرده بود که ۱۳ اسیر اسرائیلی به صلیب سرخ تحویل داده شدند تا از طریق گذرگاه رفح به مصر تحویل داده شوند.

ساعاتی پیش اداره امور اسرای فلسطینی در بیانیه‌ای اعلام کرد که اولین گروه از اسرای فلسطینی که ۳۹ نفر هستند امروز ‌و بر اساس توافق آتش بس انجام شده، آزاد خواهند شد. نابع خبری اعلام کردند که این اسرا ۲۴ زن و۱۵ کودک هستند.

گفته می‌شود که این اسرا به زندان پادگان عوفر انتقال داده شده‌اند و پس از آن آزاد خواهند شد.

به گزارش ایرنا، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) و رژیم اسرائیل، سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری با آتش بس موقت ۴ روزه موافقت کردند که ۵۰ اسیر زن و کودک اسرائیلی زیر ۱۹ ساله در مقابل ۱۵۰ زن و کودک زیر ۱۹ ساله فلسطینی بر اساس سوابق اسارت آنها آزاد خواهند شد. تعداد آزادشدگان در مراحل بعدی اجرای توافق، افزایش خواهد یافت.

آتش‌بس موقت چهار روزه میان رژیم اسرائیل و جنبش مقاومت حماس در نوار غزه از ساعت ۷ صبح امروز جمعه (به وقت محلی) آغاز شد. این آتش بس موقت قرار بود روز پنج‌شنبه ساعت ۱۰ به وقت محلی در غزه اجرایی شود که به دلیل آنچه مسائل فنی و لجستیک عنوان شده با یک روز تاخیر از امروز جمعه در غزه اجرایی شد.

گروههای مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند و این رژیم برای تلافی و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه بوده و حمایت غرب از این رژیم به بهانه دفاع از خود، عملا چراغ سبز و مجوزی برای تل آویو در ادامه کشتار بی‌رحمانه کودکان و زنان فلسطینی داده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.