تجهیزات پزشکی ارسال شده به غزه کافی نیست/ حال مجروحان وخیم است

سخنگوی بیمارستان شهدای الاقصی در نوار غزه اعلام کرد که تعدادی از مجروحان در راهروهای بیمارستان تحت مداوا هستند و حال تعداد زیادی از مجروحان وخیم است. الدکران به عنوان سخنگوی بیمارستان شهدای الاقصی در نوار غزه به المیادین گفت: «تعدادی از بیمارستان‌های غزه همچنان در محاصره اشغالگران هستند و اشغالگران از انتقال مجروحان به بیمارستان‌ها جلوگیری می‌کنند.»

به گفته الدکران، هیچ مکان امنی در غزه وجود ندارد زیرا اشغالگران همه چیز را در نوار غزه هدف قرار می‌دهند.

الدکران افزود: «تجهیزات پزشکی و کمک‌های وارد شده به نوار غزه حتی برای یک روز هم جوابگوی نیاز بیمارستان‌ها نیست. تمام شدن سوخت در بیمارستان شهدای الاقصی جان ده‌ها مجروح را تهدید می‌کند. در حال حاضر، نوار غزه برای نجات جان ده‌ها مجروح نیاز فوری به بیمارستان‌های صحرایی برای مراقبت‌های ویژه دارد. ورود ۲۰۰ کامیون در روز تجهیزات پزشکی برای بیمارستان‌های نوار غزه به هیچ عنوان کافی نیست.»

در آستانه برقراری آتش بس در غزه، اشغالگران رژیم صهیونیستی به حملات خود به اردوگاه جبالیا، خیابان الحجه و منطقه بیمارستان کمال عدوان در شمال نوار غزه ادامه می‌دهند.

ادامه بمباران رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه در حالی است که بامداد روز چهارشنبه جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس از دستیابی به توافق آتش بس با رژیم صهیونیستی خبر داد و اعلام کرد که طی این مدت، درگیری‌ها و همچنین همه حملات ارتش رژیم اشغالگر متوقف خواهد شد.

به موجب این توافق، صدها کامیون ویژه حمل کمک و سوخت به همه مناطق غزه بدون استثنا در شمال و جنوب وارد خواهد شد و طی آن ۵۰ نفر از بازداشتی‌های رژیم اشغالگر که زنان و کودکان هستند، در مقابل آزادی ۱۵۰ زن و کودک اسیر فلسطینی آزاد خواهند شد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.