آموزش عجیب شهرداری به تهرانی ها؛تمرین بقا در شرایط سخت

علی نصیری در این‌باره گفت: دومین تمرین آموزشی مهارت آموزی برای بقا در شرایط سخت با حضور امدادگران، داوطلبان و نیروهای محتلف امدادی به اجرا درآمد.

وی ادامه داد: در ابن تمرین اقداماتی چون نقشه‌خوانی، کار با بیسیم، آموزش کمک‌های اولیه، چادرزنی، برپایی چادرهای امدادی، اطفای حریق و ... اجرا شد.

نصیری با بیان اینکه سناریو این تمرین مهارت بقا در شرایط سخت سیل و زلزله است، گفت: در همین راستا نیز ابن تمرین دو روزه به طورشبانه‌روزی در اطراف سد فشافویه اجرا شد.

وی با بیان اینکه تهران شهری حادثه‌خیز است، اظهار کرد: در همین راستا نیز باید تلاش کنیم تا اولا از وقوع حوادث جلوگیری کنیم و ثانیا در مورد حوادثی که امکان جلوگیری از آن وجود ندارد، تمام تلاش خود را به کار بگیریم تا با اقداماتی نظیر تمرین‌ها و مانورها، آموزش به مردم و ... از شدت خسارات آن جلوگیری کنیم.

شاهین فتحی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران بر لزوم برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک و تمرین عملیات جستجو و نجات و اسکان اضطراری میان دستگاه‌های تخصصی و عملیات اضطراری تاکید و ضمن تقدیر از اقدام مجموعه شهرداری تهران و سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برای برگزاری این دوره آموزشی اظهار کرد: این اقدام با ایجاد تعامل بین بخشی میان دستگاه‌های تخصصی، خدمات اضطراری و امدادی، موجب بهبود و تسهیل در کمک‌رسانی به مردم در زمان وقوع حوادث و سوانح طبیعی خواهد شد.

وی با بیان اینکه یکی از مخاطرات شایع در شهر و استان تهران سیلاب‌ است، افزود: از این رو دستگاه‌های تخصصی و خدمات امدادی باید برای مدیریت این نوع حوادث خود را آماده کنند.

فتحی بیان کرد: افزایش همکاری و تعامل میان دستگاه‌های تخصصی و سازمان‌های امدادی و اضطراری یک مسئله بسیار مهم و ضروری است و لازم است این تمرین و آموزش برای عملیات جستجو و نجات، اسکان اضطراری نیز برگزار شود و بدون شک، این اقدامات و آموزش‌ها از اهمیت و اثربخشی بسیاری برخوردار هستند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.