4 کشته و مجروح در حادثه تیراندازی در یک مرکز درمانی

روز چهارشنبه در پی حادثه تیراندازی در یک مرکز درمانی در آتلانتای آمریکا دست کم یک نفر کشته و سه نفر دیگر مجروح شدند.

بر اساس گزارش‌ها پلیس در حال جست‌وجو برای یافتن عامل این تیراندازی و همچنین تلفات دیگر ناشی از این حادثه است. 

منابع خبری اعلام کردند که سه مجروح این حادثه به بیمارستان منتقل شده‌اند. 

رسانه‌های آمریکایی گزارش داده‌اند که تعداد تیراندازی‌های کور در این کشور رکورد جدیدی ثبت کرده و تقریباً در هر هفته یک تیراندازی در این کشور اتفاق می‌افتد.

پایگاه داده‌ای که این حواث را رصد می‌کند گزارش داده مرگ و میرهای ناشی از ۱۷ تیراندازی در ۱۱۱ روز گذشته ۸۸ نفر بوده است. تنها در سال ۲۰۰۹ تعداد افراد کشته شده در اثر تیراندازی تا این وقت از سال نزدیک به چنین رقمی بوده است.

این رویدادها تنها بخشی از خشونت‌های مرگبار سالانه در آمریکا را پوشش می‌دهند. اما مطابق این آمارها به طور متوسط یکبار در هر ۶.۵۳ روز رخ می‌دهند.

انگیزه‌های تیراندازی‌های کور موارد زیادی از جمله قتل به همراه خودکشی، خشونت‌های خانگی، تلافی‌جویی‌های باندهای تبهکار، تیراندازی در مدرسه و تیراندازی در محل کار را شامل می‌شوند. با وجود این، موانع برای تغییر همچنان پابرجا هستند.

علی‌رغم آنکه وقوع چنین تیراندازی‌هایی هر بار به مباحثات عمومی در باب اقدام‌های لازم دامن می‌زند احتمال تصویب قوانینی برای جلوگیری از استفاده از سلاح‌های نیمه خودکار بعید به نظر می‌رسد.

با آنکه آمریکا حدود پنج درصد از جمعیت دنیا را تشکیل می‌دهند نزدیک به ۳۱ درصد از کسانی که مرتکب کشتارهای جمعی با سلاح می‌شوند را در خود جای داده است.

همچنین بر اساس گزارش مرکز تحقیقات کنگره آمریکا آمریکایی‌ها صاحب حدود نیمی  (۴۸ درصد)  از کل ۶۵۰ میلیون قبضه سلاح غیرنظامی موجود در سراسر دنیا هستند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.