جزئیات گفت‌وگوهای دو طرف منتشر نشده است، اما بنابر اعلام کاخ سفید، پرزیدنت بایدن از تلاش‌های پاپ فرانسیس در حمایت از فقرا و آنهایی که از گرسنگی، جنگ، و آزار و اذیت در جهان رنج می‌برند، قدردانی کرده است.

 جو بایدن فاش کرد که پاپ فرانسیس به او گفته است که او یک کاتولیک خوب است.

حواشی دیدار پاپ و بایدن/عکس

بایدن پس از این دیدار گفت: «ما فقط در مورد این موضوع صحبت کردیم که او خوشحال است که من یک کاتولیک خوب هستم و باید به عشاداری ادامه دهم.

بایدن بیش از دو رئیس جمهور گذشته آمریکا مدت زمان زیادی را به دیدار با پاپ اختصاص داد.

بایدن از کلیسای تثلیث مقدس در دی سی، جایی که او اغلب به مراسم عشای ربانی می رود، یک دستباف دستباف متعلق به سال ۱۹۳۰ را به پاپ فرانسیس هدیه داد.

حواشی دیدار پاپ و بایدن/عکس

واتیکان گفت که پاپ فرانسیس یک کاشی سرامیکی که نمادهای زائران را به تصویر می کشد و همچنین مجموعه ای از اسناد اصلی آموزشی پاپ را به بایدن تقدیم کرد.

حواشی دیدار پاپ و بایدن/عکس

بانوی اول آمریکا یعنی جیل بایدن یک مقنعه سنتی و یک کت و شلوار تیره برای این دیدار به تن داشت.

حواشی دیدار پاپ و بایدن/عکس

گفتنی است که این ملاقات در شرایطی انجام گرفت که حمایت بایدن به عنوان یک کاتولیک از حق سقط جنین در آمریکا بحث برانگیز شده است. اما  کاخ سفید در بیانیه مربوط به این دیدار به موضوع سقط جنین اشاره نکرد. این بیانیه گفت که  بایدن از رهبر کلیسای کاتولیک «به خاطر حمایت از اقشار فقیر و قربانیان سرکوب، جنگ و بی‌عدالتی» تشکر کرد و «رهبری او در مقابله با بحران اقلیمی و دفاع او از توزیع عادلانه واکسن کرونا و احیای اقتصاد جهانی را ستود».

پاپ فرانسیس از سال ۲۰۱۳ که به عنوان رهبر کاتولیک‌های جهان انتخاب شد همواره اعلام کرده که کلیسا با سقط جنین مخالف است ولی در عین حال تاکید کرده که نزاع فرهنگی در این زمینه نباید کلیسای کاتولیک را از توجه به مسائل بسیار مهمی مثل بی‌عدالتی، فقر و بحران مهاجرت منحرف کند.

این مطلب برایم مفید است
14 نفر این پست را پسندیده اند