علی ربیعی اظهار کرد: باید فرهنگ مهارت آموزی در جامعه به خصوص در بین قشر جوان و خانواده‌ها ترویج شود و با راهکارهای لازم کوشش شود در کنار تحصیل به مهارت آموزی و ترویج این فرهنگ در جامعه توجه شود. 

وی تقویت کانون‌های توسعه را در راستای اشتغال و رونق اقتصادی در جوامع شهری و روستایی یک ضرورت برشمرد و بر تلاش مضاعف مسئولان ذیربط و همراهی مردم در تحقق این امر تأکید کرد. 

در مراسم آغاز عملیات اجرایی خانه امید شهرستان اهر، بر لزوم رسیدگی به معیشت و رفاه و درمان قشر بازنشسته و مستمری‌بگیر تاکید کرد و ابراز امیدواری کرد که با آغاز به کار این مجتمع رفاهی، شاهد ارائه خدمات فرهنگی و رفاهی به این قشر زحمتکش جامعه در منطقه باشیم.

 ربیعی اظهار کرد: با توجه به پیگیری‌های نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی و درخواست مسئولان شهرستان اهر و توجه به سیاست این وزارتخانه در جهت تأمین و تقویت زیرساخت‌های درمانی، درمانگاه تأمین اجتماعی این شهرستان به تجهیزات و امکانات جدید جهت ارائه خدمات مطلوب به افراد تحت پوشش تأمین اجتماعی مجهز می شود. 

وی گفت: علیرغم اینکه این شهرستان استحقاق ساخت بیمارستان تأمین اجتماعی را در جهت ارائه خدمات درمانی و بهداشتی به شهرستان و شهرهای همجوار دارد. متأسفانه کمبود اعتبارات لازم باعث شده تا ایجاد بیمارستان دراین شهرستان و سایر مناطق مورد نیاز عملاً محقق نشود.

در پایان این مراسم که با حضور وزیر تعاون، رئیس سازمان بازنشستگی کشوری، استاندار آذربایجان شرقی و مسئولین استانی و شهرستانی کلنگ عملیات اجرایی خانه امید بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی در زمینی به مساحت ۱۲۷۰ متر مربع در محل پارک فرهنگیان اهر به زمین زده شد.