مشاور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: هرگونه تغییر ساعت اجرای طرح های ترافیکی منوط به تصمیم گیری در شورای عالی ترافیک است.

استانداری تهران امروز در بخشنامه ای ساعت کاری دستگاه ها و نهادهای اجرایی این استان را طی روزهای شنبه ۱۶ تیر تا پایان همین ماه از ساعت ۶ تا ۱۴ اعلام کرد.

این تصمیم با هدف کاهش مصرف برق و انرژی گرفته شده است.

با تغییر ساعت اداری، زمان پیک ترافیک نیز تغییر می کند لذا این پرسش امروز برای پایتخت نشینان مطرح شده که آیا ساعت ورود به طرح های ترافیک و زوج و فرد نیز تغییر کرده است یا خیر؟

به گفته مشاور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران مقرر شده ساعت کاری مترو از ۵ صبح تا ۲۲:۳۰ باشد و سر فاصله های حرکت قطارهای شهری و اتوبوس تیز با فواصل کوتاهتری انجام شود.

«علی پیرحسین لو» افزود: در خصوص زمان آغاز حرکت و نحوه خدمت رسانی ناوگان اتوبوسرانی تهران نیز فردا( پنجشنبه) جلسه ای برگزار و نتایج آن اطلاع رسانی خواهد شد.

ساعت اجرای طرح های ترافیک و زوج و فرد که درواقع اعمال محدودیت برای منع ورود خودروهای فاقد مجوز این طرح ها محسوب می شود درروزهای غیرتعطیل هفته از ۶:۳۰ تا ۱۹ است.

طرح ترافیک پایتخت در سال جاری روزهای پنجشنبه نیز اجرا نمی شود.

در شرایط کنونی دو طرح محدوده «ترافیک» و «زوج و فرد» در شهر تهران اجرا می شود که ورود به محدوده ترافیکی منوط به داشتن مجوز و ورود به محدوده طرح زوج و فرد براساس رقم سمت راست پلاک خودروهاست.

مشاور معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران می افزاید:در صورت تغییر ساعت اجرای طرح های ترافیکی، میزان عوارض پرداختی و ساعات اوج و غیراوج ورود به محدوده مذکور باید دوباره در شورای شهر تصویب شود.

وی می گوید: تغییر ساعت اداری به نفع مردم و کارمندان است زیرا بخشی از ترافیک صبح و عصرگاهی به ساعات غیرپیک منتقل و این امر موجب تسهیل در تردد در معابر پایتخت خواهد شد.